Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenci olarak hak ve sorumluluklarınız nelerdir

Sizce çocukların haklarının sözleşmeyle yasal güvence altına alınmasının önemi nedir

Ana Sayfa / Sorularınız / Çocuk hakları kavramı neden ortaya çıkmış olabilir bu hakların çocuklar açısından önemi ne olabilir
Ödev Soruları

Çocuk hakları kavramı neden ortaya çıkmış olabilir bu hakların çocuklar açısından önemi ne olabilir

Sponsorlu Bağlantılar


Çocuk hakları kavramı neden ortaya çıkmış olabilir bu hakların çocuklar açısından önemi ne olabilir

  • Çocuk hakları dünyada yaşayan çocukların kendilerini koruyamayacakları düşüncesiyle 18 yaşına kadar olan haklarını savunmak amacıyla yazılmış kurallardır ve çocukları korumayı amaçlar. Çocukların haklarının güvence altına alınması bakımından çok önemlidir.

Faydalı Bilgi: “Edebiyat” olmadan bir hayat söz konusu olamaz. “Edebiyat” sadece insanlara güzel duygular vermez aynı zamanda onları geliştirir, iyileştirir. Bazen bir sığınak olur edebiyat bazen insanların sorunlarından uzaklaştıkları hayal ülkesi. Her ne olursa olsun “edebiyat” insanlar için vazgeçilmezdir. Roman, hikaye, tiyatro, şiir, masal gibi aklımıza gelen türler sayesinde küçükten büyüğe herkesin kendisinden bir parça duyduğu bu hayal ülkesi öyle zengindir ki ucu bucağı yoktur. Sevdiğine şiir gönderen de deneme yazarak duygularını anlatan da mektup yazarak ilan-ı aşk eden de en önce “edebiyat”a başvurur. Kelimelerin sihri ile kurar kendi dünyasını. Bundandır ki “edebiyat” bizlere yeni dünyaların kapılarını açar. Böylece bu kapılardan yeni dünyalar yaratırız kendimize.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. teşekküre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir