Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz Dönemde Kendinizi Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizle Ders Motivasyonu Kişisel İletişim Arkadaşlık İlişkileri ve Psikolojik Gelişim Bağlamında Tartışınız

Gitmek Susmak Yaz Sönmek Çok Gülmek Geçen Uzun Bir Hikaye Örneği

Ana Sayfa / Sorularınız / Çocuklar Vatan İçin Neler Yapabilir
Ödev Soruları

Çocuklar Vatan İçin Neler Yapabilir

Sponsorlu Bağlantılar


Çocuklar Vatan İçin Neler Yapabilir

Söz konusu vatansa her şey ama her şey yapılabilir. Büyük, küçük, kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, büyük adam… Kim olursa olsun vatan için her şey yapılabilir.

Peki söz konusu çocuklar olunca “çocuklar vatan için neler yapabilir” Kurtuluş savaşının küçük çocuk kahramanlarını hatırlamayanımız yoktur. Cepheye mermi taşıyan o küçük çocuklar ama yürekleri o kadar da büyük çocuklar. Kurtuluş Savaşında yapmış olduğu katkılar hiç unutulur mu Küçük Yusuf’un yaptıkları.

Biz çocuklar vatanımız için neler yapabiliriz peki?.. Öncelikle eğer annemize ve babamıza hayırlı bir evlat olursak ve onların sözünden çıkmazsak, büyüklerimizi sayar ve onların sözünü dinlersek, yalan söylemeyip hep ama hep iyi şeyler yaparsak vatanımız için de çok güzel şeyler yapmış oluruz.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir