Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / David Eagleman Beyin Senin Hikayen Kitap Özeti
Beyin Senin Hikayen Kitap Özeti

David Eagleman Beyin Senin Hikayen Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


David Eagleman Beyin Senin Hikayen Kitap Özeti

“Beyin Senin Hikayen” 2016 yılında Domingo Yayınevi’nden çıkan 272 sayfalık bir kitap. “Beyin Senin Hikayen” kitabının yazarı dünyaca ünlü Amerikan Nörobilimci David Eagleman. “Beyin Senin Hikayen” kitabını Türkçe’ye kusursuz bir şekilde kazandıran ise Zeynep Arık Tozar. David Eagleman “Beyin Senin Hikayen” kitabında Beynin neden başkalarına ihtiyaç duyuyor? “Sen” kimsin? Nasıl karar veriyorsun? Gerçek nedir? Teknoloji “insan olmak”ın anlamını değiştirebilir mi? gibi soruların cevabının bulmaya çalışıyor. Incognito ile nörobilimi geniş kesimlere ulaştıran David Eagleman son yazmış olduğu “Beyin Senin Hikayen” bu etkisini sürdürmeyi ve genişletmeyi amaçlamış.

David Eagleman yazmış olduğu “Beyin Senin Hikayen” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Beyin Senin Hikayen kitabından küçük bir bölüm

********************

Sabah vakti. Güneş ufkun üzerinde göz kırpmaya başlarken mahallenizdeki sokaklarda henüz çıt yok. Kentin dört bir köşesindeki yatak odalarında birer bi­rer şaşılası bir olay yaşanmakta: İnsan bilinci yaşama uyanmak üzere. Gezegen üzerindeki en karmaşık nes­ne, varoluşunun farkına varmaya başlıyor.

Çok kısa bir süre önce siz de derin uykudaydınız. Beyninizdeki biyolojik malzeme o zamandan bu yana değişmedi; az da olsa değişen, etkinlik kalıpları oldu. Şu an bazı deneyimlerin keyfine varıyorsunuz. Gözle­rinizin bu sayfada taradığı yamuk yumuk çizgilerden anlamlar çıkarıyorsunuz. Belki teninizde güneşi, saçlarınızda esintiyi hissediyorsunuz. Dilinizin ağzınız için­de aldığı konumu, sol ayakkabınızın ayağınıza verdiği hissi düşünebiliyorsunuz. Uyanıksınız; bu nedenle kim­liğinizin, yaşamınızın, ihtiyaçlarınızın, arzularınızın ve planlarınızın farkındasınız. Gün başladığına göre, artık insanlarla ilişkileriniz ve hedefleriniz üzerinde düşüne­bilir, hareketlerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir