Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Dayanışma neden önemlidir?

Sponsorlu Bağlantılar


Dayanışma neden önemlidir?

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu sene hazırlanan-basılan önemli kitaplardan bir tanesi 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı oldu. Kitabı incelediğimizde ise öğrencilerimizin düzeyine uygun olarak hazırlandığını görüyoruz. 4. Sınıf öğrencileri bu kitaptaki soruları büyük bir keyifle çözeceklerdir.

Bu yayınımızda ise inceleyeceğimiz ders:  “4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Evvel Cevap olarak kitaptaki soruları tek tek ve ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalışacağız. Şimdi sorumuzu cevaplayalım.

Soru: Dayanışma neden önemlidir?

  • Cevap: Toplumda bazı değerleri ve faaliyetler çok değerlidir. Dayanışma da bu değerler arasında yer almaktadır. Dayanışma halinde olmak her toplum için elzemdir. Toplumda insanların mutlu ve huzurlu olması ve kendilerini güvende hissetmesi için dayanışma ve değerleri açısından çok önemlidir.

    Dayanışma önemlidir çünkü toplumda birlik ve beraberliğin oluşmasında, toplumun mutlu ve huzurlu olmasında, toplumun barış ve güven içinde olmasında, toplumda paylaşma, yardımlaşma ve kaynaşma değerleri için gereklidir.

    Toplumun dayanışma halinde olması insanların birbirini anlaması, anlamlandırması ve hayatı yaşamaları için gereklidir. Toplumda maddi ve manevi huzurun ve barış ortamının sağlanması için dayanışmaya çok büyük ihtiyaç vardır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir