Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Her Yolda Kalan İnsan Mutlaka Bu Köye Uğrar Anlatım Bozukluğunun Sebebi

Yeni Yılın Yepyeni Başlangıçlar Getirmesini Farz Ederseniz Kimler İçin Her Şeyin Yeniden Başlamasını Dilersiniz Adlı Kompozisyon

Ana Sayfa / Sorularınız / Dengeli Beslenme ve Sağlık İlişkisini Açıklayan Bir Paragraf
Ödev Soruları

Dengeli Beslenme ve Sağlık İlişkisini Açıklayan Bir Paragraf

Sponsorlu Bağlantılar


Dengeli Beslenme ve Sağlık İlişkisini Açıklayan Bir Paragraf

Dengeli beslenmeyle sağlık arasında sizce nasıl bir bağlantı ilişki vardır? Eğer biz dengeli beslenirsek aynı zamanda sağlıklı bir birey oluruz. Gün içerisinde abur cubur yemeyip sağlıklı gıdaları tüketirsek bu sağlıklı gıdalar sayesinde sağlıklı bir yaşamımızda olacak.

Dengeli beslenmeye çok önem vermeliyiz. Yani gün içinde en az 3 öğün yemeliyiz. Bu öğünlerimiz arasındaki saatlerde uygun saatler olmalı. Gece geç saatlerde kesinlikle ve kesinlikle ağır yemekler yememeliyiz. Dengeli beslenme sağlıkla doğrudan orantılıdır.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir