Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Deprem Anında Öncesinde Sonrasında Neler Yapmalıyız
Ödev Soruları

Deprem Anında Öncesinde Sonrasında Neler Yapmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar


Deprem Anında Öncesinde Sonrasında Neler Yapmalıyız

Depremden Önce yaşanılacak evin binaların sağlamlığı kontrol edilmeli. Evlerin apartmanların altına sığınaklar yapılmalı. Bunun yanında belli aralıklarla deprem uzmanlarına incelettirilmeli. Deprem sigortası yapılmalı.

Deprem sırasında soğukkanlılık korunmalı. Hemen masa veya başka bir yerin altına girilmeli ve eller başın üstüne konulmalı. Deprem var diye yüksekten atlanılmamalı.

Deprem sonrasında ise hemen öncelikle zorda kalmışlara elden geldiğince yardımcı olunmalı.Panik olunmamalı.

Faydalı Bilgi: Küçükken ninelerimizin bizlere anlattığı masallarla büyüdük biz. “Masal” deyince Kırmızı Başlıklı Kız, Polyanna, Pinokyo, Külkedisi, Keloğlan Masalları aklımıza gelmektedir. Oysa Doğu ve Batı Edebiyatlarında o kadar çok “masal” örneği var ki bütün bu masalları sıralamaya kalksak günlerimizi alır. “Masal” insanın hayal gücüne hitap etmesi, olağanüstü özellikleri barındırması, devlerin cinlerin perilerin ülkesi olması ve de sonunda hep iyilerin kazanması dolayısıyla herkesin severek okuduğu türlerin başında gelmektedir. Okullarda bazen verilen belirli konularda masal örneği yazma ödevi aslında çocukların hayal dünyalarını geliştirmek ve çocukların kendilerine ait bir yazın dünyası oluşturmalarını teşvik etmek içindir. Bizler sizler için “masal”ları inceledik, tasnif ettik ve kendi düş dünyamızdan süzerek farklı konularda “masal”lar yazdık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir