Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Ders Çalışırken Ne Tarz Müzikler Dinlemeliyiz?

“Ders Çalışırken Ne Tarz Müzikler Dinlemeliyiz?” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Ders Çalışırken Ne Tarz Müzikler Dinlemeliyiz?

Müziğin bizi rahatlattığı, stresi azalttığı ve beyin kapasitemizi arttırdığına dair tüm araştırmaların olumlu olduğunu biliyoruz. Günümüzün her anını tatlandırdığımızın müziği, ders çalışırken de yanı başımızda bulundurmak akıllıca bir seçim gibi gelse de, müziğin iyi yönleri olduğu kadar kötü yanları da var.

Pür sessizlikte çalışmak ne kadar zorsa, sesli bir ortamda çalışmak da o kadar zordur. Haber spikeri, oyun oynayan çocuklar, radyo cızırtısı… Tüm bu rahatsız edici sesleri müzikle değiştirmek çoğu zaman farkında olmadan yaptığımız bir eylemdir. Ama, müzik de radyo cızırtısı kadar sinir bozucu ve oyun oynayan çocuklar kadar dikkat dağıtıcı olabilir. Hareketli altyapılar, bedenimizin kendini müziğe kaptırmasına, hüzünlü sözler ani duygu değişimlerine ya da nakaratlar dersi bırakıp şarkı söylemeye teşvik edebilir.

Bu noktada, ders çalışırken ne tarz müzikler dinlememiz gerektiğini bilmemiz gerekir.

Klasik Müzik                                                                                       

Mozart’ın notalarının beyin fonksiyonlarımızı arttırdığına ve zihni açtığında dair bilimsel kanıtlar bulunmaktadır. Bilimde Mozart Etkisi olarak geçen, zihinsel performansı arttırarak, odaklanmaya yardımcı klasik müzik, çalışmamalarımızla da hoş bir uyum içine girer.

Enstrümantal Müzik

Dikkat dağıtıcı ya da akılda kalıcı sözlerin olmadığı, klasik müziğe göre daha modern bir hava veren enstrümantal müzik; bir kez tadınca vazgeçemeyeceklerinizden olacak. Duymaktan zevk aldığınız enstrümanların çoğunlukta olduğu, yaylıların kulağınızdan yağ gibi akıp geçtiği, çalışmanıza eğlence katacak bu türe mutlaka bir şans verin.

Soundtrack

İzlediğimiz dizi ve filmlerin içinde, cennetten bir esinti gibi ferah hissettiren soundtrackler, ders çalışırken kurtarıcınız olabilir. Genellikle sözsüz, zaman zaman hızlanan, zaman zaman yavaşlayan, kalbinizi hızlandırdığı gibi beyninizi de zinde tutan soundtracklerin, çalışmanıza eşlik etmekten onur duyacağına eminiz.

Doğa Sesleri

Doğanın bize sunduğu müziği de bu listeye eklemesek olmazdı. Yağmur, şelale, rüzgar, kuş cıvıltısı gibi doğanın bize sunduğu sakinleştirici seslerin hepsi, ders sırasında zihnimizi boşaltmamızda oldukça yardımcılardır.

Ders Çalışırken Ne Tarz Müzikler Dinlemeliyiz? ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!