Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

Türk tarih kurumunun kurulması hangi ilke ile ilgilidir

Çinlilerle Araplar arasında yapılan savaş hangisidir

Ana Sayfa / Sorularınız / Devletin dini İslam’dır maddesinin anayasadan kaldırılması hakkında kısa bilgi

Ödev Soruları

Devletin dini İslam’dır maddesinin anayasadan kaldırılması hakkında kısa bilgiDevletin dini İslam’dır maddesinin anayasadan kaldırılması hakkında kısa bilgi

Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması anlamına gelir. Laiklik demek insanların bir ülkede kendi yaşamlarını kendi inançlarını özgürce yaşayabilmeleri anlamına gelmektedir. Bu bakımdan Laik ülkelerde devletin dini olmaz. Devletin dini İslamdır ibaresinin olması bu ilkeye aykırı bir durum teşkil etmekteydi. Bu bakımdan bu ilkenin uygulanması adına bu ibarenin kaldırıldığını söyleyebiliriz.

Not: Ülkemizin son yıllarda geçirmiş olduğu zor günleri düşündüğümüzde her vatandaşın üstüne düşen vatanseverliği sonuna kadar göstermesi gerektiğini düşünmekteyiz. “15 Temmuz”da hain emelleri olan oluşumların örgütlerin kötü emellerine kahramanca karşı koyanlar hiçbir zaman unutulmayacaktır. “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” her zaman halkın kalbinde ve hatırasında yer alacaklardır. Mektup, şiir, deneme, tiyatro, hikâye gibi bir çok edebi türde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili ürünler ortaya koymaya çalışacağız. Bizler evvel cevap ailesi olarak kendimize bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Sizlerden gelecek “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili her türlü dokümanı yayınlayacağımızı bilmenizi isteriz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!