Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

DGS EK Tercih Ücretleri Nasıl Ödenir?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri 5 Kasım 2020 tarihinde başlamıştı. Ek tercih yapanların ücret ödemeleri gerekiyor peki ücret ne kadar ve nasıl ödenecek?

DGS EK Tercih Ücretleri Nasıl Ödenir?

Binlerce öğrencinin beklediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri 5 Kasım 2020 tarihinde başladı. Üniversitelerin derse başlayalı yaklaşık 5 hafta olmuşken Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri çok geç başladı. Ek tercih yaparken bir çok öğrenci bunun için ücret ödeyeceğinden habersiz.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihi yapmak isteyen öğrenciler tercihlerini yaptıktan sonra ücret ödemek zorunda. Ücreti ödenmeyen tercihler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacak. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih ücreti bu sene Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 TL olarak belirlendi.

ÖSYM’ nin Ödeme Sitesinden Ek Tercih Ücretleri Ödeniyor

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihi yapmak isteyen, Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ‘ nin belirlediği 20 TL ücreti Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ‘ nin ödeme sitesinden yapabilir. Oradan öğrenciler DGS Ek tercih ücretini seçip daha sonra, TC. Kimlik No suyla ödemelerini güvenli bir şekilde yapabilir.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
1
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!