Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Dilek Tarıncı Çikolatam Olur Musun Kitap Özeti

Dilek Tarıncı Çikolatam Olur Musun Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Dilek Tarıncı Çikolatam Olur Musun Kitap Özeti

“Çikolatam Olur Musun” Epsilon Yayınlarından 2016 yılında çıkan 296 sayfalık bir kitap. “Çikolatam Olur Musun” kitabını yazarı Türk Edebiyatının genç yazarlarından olan Dilek Tarıncı. Dilek Tarıncı “Çikolatam Olur Musun” kitabında yıkılmış bir ailenin, her an hayatına son vermek isteyen bir kadının (Adel) ve onu delilerce seven onun uğruna her şeyi yapabilecek bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Dilek Tarıncı Çikolatam Olur Musun kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

“Çikolatam Olur Musun” kitabından küçük bir bölüm

********************

Beklediğim tepkiyi gözlerinde görmezken yine de her an olduğundan daha büyük bir ciddiyet maskesini yüzüne geçirdi.

“Aciz olan sensin, Adel,” dedi hemen ardından.

“Seni bulduğumda sevgi ve ilgi görmediği için kendini dürecek bir böcekten daha fazlası olmadığını unutuyorsun. Artık seni ben de istemiyorum. Çünkü sen lanet gibisin, bulunduğun ortama, olduğun kişiye acı vermekten daha fazlasını yapmıyorsun ki! Ailenin yerinde olsam bı­rak sevmeyi, sana tahammül bile etmeye katlanamazdım.” Ve sonra onun kılıcı benim kılıcımı yere düşürerek içimdeki şövalyeyi öldürdü. Söyleyebileceğim bir şey arar­ken ona hak verdiğimi fark ettim. Ben bu hayat için hep fazlalıktım. Daha fazlası hiç olamazdım, bir ay önce o uçu­rumda ölmesi gereken kızdım ben. Kurtulup bir adamın hayatına müdahale eden, sonra onu yine yüzüstü bırakan bir şırfıntı değil.

Ona sırtımı dönerken yorgun adımlarla eve doğru git­tim. O arkamdan havaya atılmış, bana karşı olmasa da en az o kadar canımı yakan bir küfür mırıldanırken arabasına binip çekip gitti.

Ve ben her zamanki gibi yapayalnız ve kimsesiz kalıver­dim.

Sonra caddenin ortasına düştüm ve zaten o beni hiç sevmeyecekti, baksana bir acizden daha fazlası olarak görmüyormuş, diyerek avutmaya çalıştım kendimi. Ama düşünceler o an için ölüp gitme isteğimi perçinlemekten daha fazlasını yapmadı.

Belki de yapamadı.

********************

Dilek Tarıncı tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Yaramaz Çocuk

3
like
1
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir