Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / “Din, kilise, Noel, misyoner” sözcüklerinin anlamlarını sözlükten bularak defterinize yazınız
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

“Din, kilise, Noel, misyoner” sözcüklerinin anlamlarını sözlükten bularak defterinize yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


“Din, kilise, Noel, misyoner” sözcüklerinin anlamlarını sözlükten bularak defterinize yazınız.

Doğru cevap:

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinir.

Misyoner Hıristiyanlık dinini yayma gayreti içinde olan kişi. Henüz Hıristiyanlığı kabul etmemiş ülkelerde, çeşitli faaliyetler adı altında yürütülen Hıristiyanlık propagandasının her türüne “misyonerlik” denir.

Hristiyanların ibadet etmek için toplandıkları yer

Din: Hür iradeleriyle inanan akıl sahibi insanları, en iyiye, en doğruya, en güzele ve ebedî mutluluğa ulaştıran ilahî kanunlar bütünüdür.

Ekstra bilgi:

Din; farklıinanç, anlayış, tapınma ve yönelişle de olsa tüm insanlığın ortak değerlerindendir. Bu nedenle insanlık tarihi boyunca daima var olmuş evrensel bir olgudur. Kutsal kitaplar, bilimsel araştırmalar ve arkeolojik kazılar, tarihin her döneminde dinin var olduğunu ortaya koymuştur. Bir dine mensup olma ve bir tanrıya inanma, insanın başlıca ihtiyaçlarındandır. İnsanın yeme, içme, dinlenme, eğlenme gibi beden­sel ihtiyaçları olduğu gibi sevme, sevilme, güvenme, sığınma ve inanma gibi ruhsal ihtiyaçları da vardır. Çünkü insan, kendinden güçlü, yüce bir varlığa inanma ve ona sığınma ihtiyacı içinde yaratılmıştır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir