Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Kuvvetin uluslararası birim sistemindeki birimi nedir

Yüzeyle cisim arasında cismin hareketini zorlaştıran kuvvete ne ad verilir

Ana Sayfa / Sorularınız / Dinamometreler cisimlerin hangi özelliğinden yararlanılarak yapılmıştır

Ödev Soruları

Dinamometreler cisimlerin hangi özelliğinden yararlanılarak yapılmıştırDinamometreler cisimlerin hangi özelliğinden yararlanılarak yapılmıştır

Dünyadaki bütün dinamometreler “Esnek cisimlere eşit kuvvetler uygulandığında, uzama miktarları da eşit olur” prensibinden hareketle üretilmektedirler. Metaller esnektir ve metallerin esneklik özelliklerinden faydalanılarak üretilmektedirler diyebiliriz.

Faydalı Bilgi: Deyimler içerdikleri anlamlarla bizlere hayat hakkında önemli tecrübeler kazandırırlar. Deyimler bu yönleriyle bir dilin en zengin kaynaklarındandır. Bundan ötürü geçmiş bugün ve gelecekte kullanılan dildeki önemleri hep sabit kalacaktır. Deyimler hayat hakkında tecrübe vermelerinin yanında az sözle çok şey anlatmaları, lafı gediğine oturtmak için kullanışlı olmaları ve de ahenkli bir yapıya sahip olmaları dolayısıyla insanların hemen her gün kullandıkları kültürel birikimlerdir. Deyimleri kullanırken anlamlarını iyi bilmek gerekir. Çünkü her deyim her yerde kullanılmaz. “Deyimlerin anlamları”nı bilmek bizlere dile hâkim olmayı kazandırır. Bundan ötürü bizler “deyimlerin anlamları”nı sizlere ulaştırmak için bu çalışmayı yaptık. Umarım işinize yarar. Keyifli okumalar dileriz sizlere.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

7 Yorumlar

  1. Dinamometreler cisimlerin hangi özelliğinden yararlanılarak yapılmıştır

  2. ben cevabımı bulamadım

  3. Bucevadı bilen varsa lütven söylesin ödev yapıyorum

  4. Çıkıyor ama yanlış çıkıyor bu sorunun cevabını bilen yorum atsın lütfen ?
    Soru(dinamometreler cisimlerin hangi özelliğinden yararlanılarak yapılmıştır?

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!