Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Doğal Afetler İnsanları Nasıl Etkiler ve Doğal Afetlerden Nasıl Korunabiliriz
Ödev Soruları

Doğal Afetler İnsanları Nasıl Etkiler ve Doğal Afetlerden Nasıl Korunabiliriz

Sponsorlu Bağlantılar


Doğal Afetler İnsanları Nasıl Etkiler ve Doğal Afetlerden Nasıl Korunabiliriz

Doğal afetler ne yazık ki bazen insanların hayatlarını çok kötü şekilde etkileyebiliyor.Mesela bir deprem olduğunda bazen koskoca bir kent yok olabiliyor. Bunun yanında sel baskınlarında insanlar ölüyor, evler çamur içinde kalıyor, hayat neredeyse durma noktasına bile gelebiliyor.

Bu saydığımız sonuçlarından dolayı doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız. Bu hazırlıklar sırasında zemini kaygan yerlere ev yapmamak, akarsu taşmalarını önlemek için gerekli tedbirleri almak, insanları doğal bir afet sırasında nasıl davranacakları konusunda bilgilendirmek gerekmektedir. En önemlisi de bir doğal afet sırasında insanların birbirlerine yardım yapmaları ve işbirliği içinde hareket etmeleri öğretilmelidir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir