Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

İbn-i Sina ile İlgili Akrostiş Şiir

Biyografi İle Öz Biyografi Arasındaki Fark Nedir

Ana Sayfa / Sorularınız / Doğayı Bekçi Değil Sevgi Korur Sözünün Açıklaması Kompozisyon
Ödev Soruları

Doğayı Bekçi Değil Sevgi Korur Sözünün Açıklaması Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Doğayı Bekçi Değil Sevgi Korur Sözünün Açıklaması

Doğanın bekçiliğini yaparak onu koruyamayız, onu koruyabilmek için ağaçları, kuşları, ormanı sevmeliyiz onlara zarar vermemeliyiz.

Doğayı Bekçi Değil Sevgi Korur Sözü ile İlgili Kompozisyon

Doğamıza bekçilik mi yapmalıyız yoksa onu sevmeli miyiz? Bizim doğadan ayrı yapamayacağımızı onsuz bu hayatta olamayacağımızı bilmeliyiz.

Peki doğayı severek nasıl koruyabiliriz. Kendi kuralları çerçevesinde sürekli gelişen, değişen canlı ve cansız varlıkların hepsini içine alan doğa bizim için çok önemlidir. Düşünsenize doğamıza zarar verdiğimizi… O bunu karşılıksız bırakacak mıdır?

Eğer ormanı sever, etrafımızdaki bitkileri ve hayvanları seversek onlara zarar vermezsek doğamızı en güzel şekilde korumuş olacak ve ona bekçilik yapmamıza gerek kalmayacaktır. Zaten doğamızı severek onu her şeyden korumuş olacağız.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir