Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme Kitap Özeti Barış Bıçakçı

Edebiyat severler Barış Bıçakçı tarafından yazılan Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Barış Bıçakçı Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme Kitap Özeti

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme” 2021 yılında Kapı Yayınlarından çıkan 99 sayfalık bir kitap. “Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Barış Bıçakçı tarafından kaleme alınmış. “Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme Özeti”ne birlikte bakalım.

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme Arka Kapak Yazısı

“Ben aslında bu okuma grubuna annem için katılmıştım. Annemi yatıştırabilmek için. Annem öleli çok oldu ama ben hâlâ onu yatıştırmaya çalışıyorum. Martın sonlarından kasımın ortalarına doğru elimi uzatıyorum, annemin sonbaharda iyice zayıflamıs saçına bademyağı sürüyorum, kulağına bir şeyler fısıldıyorum. Gören ninni diye düşünür, dua diye düşünür. Oysa ne ninni ne de dua…” Yüze doğum lekesi gibi yerleşmiş bir gülümseme, neyi saklar?

Bir eşelek gibi kalakalmanın hüznünü bilmeyene, onu anlatabilir misiniz? Yalnızlığın ucunu sivriltmek, bir kısır döngüyü kusursuz kılar mı? Eşyanın kurduğu mahkeme, hangi hatıraya adil olabilir? Bahsettiğini görülmez, anlaşılmaz kılan, seyrelten cümlelerle, birbirimize aslında ne anlatırız? Kendini bulmanın yolu, hep bir başkasından mı geçer? Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme, Barış Bıçakçı’nın barışması zor, idaresi zor, çünkü idraki zor duyguları usulca yokladığı bir öykü demeti.

Barış Bıçakçı tarafından kaleme alınan Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!