Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Dünya Düz Olmuş Olsaydı Güneş Nasıl Doğardı
Ödev Soruları

Dünya Düz Olmuş Olsaydı Güneş Nasıl Doğardı

Sponsorlu Bağlantılar


Dünya Düz Olmuş Olsaydı Güneş Nasıl Doğardı

  • Dünya düz olsaydı güneş dünyanın her yerine aynı şekilde ve zamanda doğardı. Oysa düz olmadığı için bazı yerler karanlık bazı yerler de güneşi aldığı için aydınlık durumdadır.

Faydalı Bilgi: “Rüya yorumları” bizce insanın geçmişi bugünü ve geleceği bakımından bilinçaltında kurduğu, sakladığı duyguları anlatması açısından önem arz eder. Birçok insan görmüş olduğu “rüyaların yorumları”nı yaparak öğrenerek rahatlamak ister. Bunun için çok farklı kaynaklar ve kitaplar vardır. Hepsine ulaşmak mümkün olmasa da şu an hazırlamış olduğumuz “rüya yorumları” bölümümüzde birçok “rüyanın yorumları”na yer vermeye çalıştık. Sizlerin her gün görmüş olduğunuz rüyaların ne anlama geldiği yönündeki sorularınız umarız bu bölüm altında cevap bulacaktır. Sizlere her zaman en güvenilir kaynaklardan bilgileri aktardığımız evvel cevap sayfamızı ziyaret ederek sizler de rüya yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmektir. Keyifli okumalar. Hayırlı rüyalar dileriz.

4
like
1
love
0
haha
3
wow
0
sad
6
angry


Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorumlar

  1. Alaksi yok. Gunes bildigimiz gibi milyonlar kilometre uzaklikta degil, hata dunyaya cok yakin, biz bunu bulutlardan gelen isiktan anlariz(isik paralel degil). Ikinci ise gunes dunyanin uzurinde donuyor. Gunes bize dogru geldigi icin gunes doguyor, bizim gozumuz oyle algiliyor. Ve gunes bizden uzakladigi icin batiyor.

  2. güneşin doğup batması yakınlaşıp uzaklaşması ile gözümün görüş açısına girip çıkması ile oluyor. güneş bilindiği kadar uzak değil. zaten öyle olsaydı aynı zaman diliminde çok farklı mevsimlerde olmazdı. hatta farklı zaman dilimlerinde de o kadar mevsim farkları olması mümkün değildir.

    • Güneşe ne yakın gezegen merkür 400 derece sıcaklığında biz güneşe 4. yakın gezegeniz ve ortalama sıcaklık 50 derece eğer güneş dediğiniz gibi çok yakın olsaydı güneşi gören her insan erirdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir