Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
Kitap Özetleri

Dünya’dan Fısıltılar Kitap Özeti Carl Sagan

Hediye Vakti

Edebiyat severler Carl Sagan tarafından yazılan Dünya’dan Fısıltılar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Carl Sagan Dünya’dan Fısıltılar Kitap Özeti

Dünya’dan Fısıltılar” 2020 yılında Say Yayınlarından çıkan 352 sayfalık bir kitap. “Dünya’dan Fısıltılar” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Carl Sagan tarafından kaleme alınmış. “Dünya’dan Fısıltılar Özeti”ne birlikte bakalım.

Dünya’dan Fısıltılar Arka Kapak Yazısı

1977 yılında yıldızlara Voyager 1 ve Voyager 2 adlarında, iki tane kardeş uzay aracı gönderildi. Görevleri Jüpiter’den Uranüs’e kadar dış Güneş sistemini ayrıntılı olarak incelemek ve bir yaşam izi aramak için Güneş sisteminin dışına, yıldızlara doğru yola çıkmaktı. Her iki araç da Güneş sistemindeki görevini tamamladıktan sonra Voyager 1 Ağustos 2012’de, Voyager 2 ise Kasım 2018’de yıldızlararası seyahatine başladı.

Carl Sagan ve ekibi tarafından uzayın uzak bir noktasında, uzak bir zamanda Voyager uzay araçlarına rastlayabilecek olası Dünya dışı yaşamlar için araçların gövdesine altın kaplamalı bir plak yerleştirildi. Her bir plağa gezegenimizin ve medeniyetimizin çeşitli fotoğrafları, müziği ve çeşitli dillerde selamlama mesajı kaydedildi.

Voyager, binlerce yıl sonra plağı okumayı başarabilecek zeki yaşamlar ile karşılaşırsa, bir zamanlar Dünya adında bir gezegenden ve insan denilen canlılardan gelen bu selamı onlara iletecek. İnsanlık ise var olduğu sürece bu selama karşılık bir yanıt bekleyecek.

Dünya’dan Fısıltılar, Dünya’dan, yani bizlerden “Onlar’a” gönderilen bu dostane selamın içeriğini, amacını ve hazırlanış aşamalarını anlatan, süreci ekibin her üyesinin kaleminden aktaran bir anlatı..

Carl Sagan tarafından kaleme alınan Dünya’dan Fısıltılar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!