Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Ebru Sanatı İle İlgili 5 Soru Cevap
Ödev Soruları

Ebru Sanatı İle İlgili 5 Soru Cevap

Sponsorlu Bağlantılar


Ebru Sanatı İle İlgili 5 Soru Cevap

Soru: Ebru sanatının anlamı nedir?

Cevap: Farsça bulut anlamına gelen ebri kelimesinden.

Soru: Malzemeleri nelerdir?

Cevap: Boya, Kağıt, Fırça, Kitre

Soru: Kitre nedir?

Cevap:Yapışma özelliği çok az olan bir yapıştırıcı/zamk.

Soru: Ebru nasıl yapılır?

Cevap: Tekne kitreli su ile doldurulur ilk olarak,uygun kıvam yakalanır. Hazırladığımız sıvı ince bir tülbent ile süzülür ve bu şekilde temizlenmesi sağlanır. Değişik renklerdeki toprak boyalarımız ezilerek uygun hale getirilir. Bu işlemden sonra meydana gelen çamur benzeri boyamıza sığır ödü katılarak 15 gün dinlendirme işlemi yapılır. Bekleme işleminden sonra mamül sulandırma işlemiyle kullanıma hazırdır.

Soru: Ebru tek seferde yapılabilir mi?

Cevap: Evet yapılabilir.

Faydalı Bilgi: Hepimizin hayatı her gün verdiğimiz sınavlarla geçmektedir. Gelecek adına her gün yeni sınavlarla karşılaşmaktayız. Öğrenciler her yıl değişen sistemlerde yüzlerce sınava girmekteler. Piyasada birçok sınav dokümanı bulunsa da en derli toplu “sınav soruları” için kaynak bulmakta yine de zorlanmaktalar. Bizler uzun çalışmalar sonucu neredeyse her konudaki ve her branştaki her kademeye ait “sınav sorularını” sizler için derledik hazırladık. Sizlerin gireceği sınavlarda bu “sınav soruları” umarım işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmanız gereken sitemizi ziyaret ederek “sınav soruları” bölümünü tıklamak olacaktır. Bu sınav soruları sayesinde belki de en zorlandığınız sınavlardan bile çok başarılı şekilde çıkacaksınız. Hayatın da bir sınav olduğunu unutmamanız ve gireceğiniz her sınavdan başarı ile çıkmanız dileğiyle.

0
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. Ben bugün ebru yaparken kitle içinde kırmızı bir boya hareket etti . Ebru hocam durdurdu .Ama çoktan battı resim bunun sebebi nedir???

  2. Ben bugün ebru yaparken kitle içinde kırmızı bir boya hareket etti . Ebru hocam durdurdu .Ama çoktan battı resim bunun sebebi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir