Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Edebiyatın Tesirli Parçaları Kitap Özeti Ali Lidar

Edebiyat severler Ali Lidar tarafından yazılan Edebiyatın Tesirli Parçaları kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ali Lidar Edebiyatın Tesirli Parçaları Kitap Özeti

Edebiyatın Tesirli Parçaları” 2020 yılında İthaki Yayınlarından çıkan 160 sayfalık bir kitap. “Edebiyatın Tesirli Parçaları” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Ali Lidar tarafından kaleme alınmış. “Edebiyatın Tesirli Parçaları Özeti”ne birlikte bakalım.

Edebiyatın Tesirli Parçaları Arka Kapak Yazısı

Ali Lidar, Kişisel Edebiyat Atlası ve Hayata Rağmen Edebiyat kitaplarıyla kıymetli bulduğu kitaplara ve bu kitapların yazarlarına nereden baktığını, sözünü ettiği yazarların eserlerini neden okumamız gerektiğini titiz bir çalışmayla sunmuştu. Bu iki kitabın devamı olan Edebiyatın Tesirli Parçaları okurlara sadece keyifli bir okuma vadetmiyor, aynı zamanda ucu bucağı olmayan edebiyat evrenindeki nadide eserler için rehberlik ediyor. Bilginin paylaşıldıkça ışıldadığını, okuma ortaklığının dünyanın en güzel ortaklıklarından biri olduğunu ve dünya tarihinde tesirini en iyi gösteren şeyin edebiyat olduğunu söyleyen usta işi bir kitap.

“Kişisel Edebiyat Atlası ile başladığım ve Hayata Rağmen Edebiyat ile devam eden sevdiğim yazarlara dair his ve düşüncelerimi paylaşma hikâyem Edebiyatın Tesirli Parçaları’nın tamamlanmasıyla üçlemeye dönüştü. Bu süreçte altmış yazarın altı yüzden fazla kitabıyla deyim yerindeyse akraba oldum, daha önce ıskaladığım pek çok yönleriyle karşılaştım. Umarım bu kitap okurlarımın da benzer şeyler yaşayıp hissetmesine vesile olur. İlk kitaptan itibaren onların ilgi ve alakaları beni bu yazılara devam etmeye iten en önemli motivasyon unsuru oldu. Bu vesileyle her birine ayrı ayrı teşekkür etmeyi kendime borç bilirim.”

Ali Lidar tarafından kaleme alınan Edebiyatın Tesirli Parçaları tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!