Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Araba Günümüze Gelinceye Kadar Ne Tür Değişimlere Uğramıştır

Jules Verne ve Kitapları Hakkında Tanıtıcı Bir Yazı

Ana Sayfa / Sorularınız / Edison Başarının Formülü Yüzde Bir Yetenek Yüzde Doksan Dokuz Terdir Sözüyle Ne Demek İstemiştir
Ödev Soruları

Edison Başarının Formülü Yüzde Bir Yetenek Yüzde Doksan Dokuz Terdir Sözüyle Ne Demek İstemiştir

Sponsorlu Bağlantılar


Edison Başarının Formülü Yüzde Bir Yetenek Yüzde Doksan Dokuz Terdir Sözüyle Ne Demek İstemiştir

  • Yetenek insanı bir çok başarıya ulaştırır. Ancak yetenek bazen tek başına yetmeyebilir. Yetenekten daha önemli olan ve insanı başarıya götüren şey kesinlikle çalışmak, emek vermek kısaca ter dökmektir. Edison, yetenekli bir bilim insanı olmasına rağmen eğer icadı için sabah akşam çalışmasaydı, alın teri dökmeseydi yaptığı buluşların bir çoğunu yapamaz, başarıya ulaşamazdı. O bir ampulü icat etmek için bile binlerce kez deneyler yapmış her yanlış sonuçta yıkılmamış daha çok ter dökmüş, çalışmış sonunda başarıyı yakalamıştır. O yüzden yetenek mi çalışmak, ter mi dökmek derseniz kesinlikle ter dökme derim.

Faydalı Bilgi: “Türküler” bizlerin duygularının tercümanı yüreğimizden akıp giden ne varsa kılavuzudur. Türkü olmayan bir dünya bir çöle benzer. Onlarla güler, onlarla sever onlarla ağlarız. Onlar olmadan ne sevdiğimize aşkımızı, ne yitirdiklerimize ağıtlarımızı ne de kahramanlarımıza hak ettikleri şanı veremezdik. Her yörenin kendi yaşamından damıttığı türküler yıllarca dilden dile hafızadan hafızaya aktarılmıştır. Bizleri biz yapan en önemli ortak paylaşımlarımız haline gelmişlerdir. “Türkü” bilmeyen türkü söylemeyen türkü dinlemeyen bir nesil ne atasını ne geçmişini ne de bugününü bilemez. “Türküler” sayesinde düğünlerimiz neşelenir türküler sayesinde dertlerimize dermanlar buluruz. “Türkü” türkü bir coğrafyanın çocukları olarak bizler türkülerimize sahip çıkmalı onları sonraki nesillere aktarmayı kendimize bir görev saymalıyız. “Türküler”le kalın.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir