Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Çöllerin Oluşmasında En Etkili Güç Hangisidir

Kendinizi Bilgi Çağına Nasıl Hazırlarsınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Edisonun Buluşlarının Hayatımıza Katkıları
Ödev Soruları

Edisonun Buluşlarının Hayatımıza Katkıları

Sponsorlu Bağlantılar


Edisonun Buluşlarının Hayatımıza Katkıları

Edison bugün evimizde rahatça oturup rahatça hayatımızı devam ettiriyorsak bunu sağlayan en önemli mucit ve bilim adamlarının başında gelmektedir. Özellikle elektrik ve ampul gibi alanlarda yaptıklarıyla insanlığa adını altın harflerle yazdırmayı başarmış önemli bir icat ustasıydı.

Bugün bir tuşa basıp evimizi, sokağımızı, dünyamızı aydınlatabiliyorsak bunda en büyük pay Edison’undur. Çünkü binlerce denemeden sonra ampulü icat edebilmiş, hayatının ciddi bir bölümünü bu icatları gerçekleştirmek için harcamıştır.

Faydalı Bilgi: “Türküler” bizlerin duygularının tercümanı yüreğimizden akıp giden ne varsa kılavuzudur. Türkü olmayan bir dünya bir çöle benzer. Onlarla güler, onlarla sever onlarla ağlarız. Onlar olmadan ne sevdiğimize aşkımızı, ne yitirdiklerimize ağıtlarımızı ne de kahramanlarımıza hak ettikleri şanı veremezdik. Her yörenin kendi yaşamından damıttığı türküler yıllarca dilden dile hafızadan hafızaya aktarılmıştır. Bizleri biz yapan en önemli ortak paylaşımlarımız haline gelmişlerdir. “Türkü” bilmeyen türkü söylemeyen türkü dinlemeyen bir nesil ne atasını ne geçmişini ne de bugününü bilemez. “Türküler” sayesinde düğünlerimiz neşelenir türküler sayesinde dertlerimize dermanlar buluruz. “Türkü” türkü bir coğrafyanın çocukları olarak bizler türkülerimize sahip çıkmalı onları sonraki nesillere aktarmayı kendimize bir görev saymalıyız. “Türküler”le kalın.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir