Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Eduardo Spohr Armageddon Kitap Özeti

Eduardo Spohr Armageddon Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Eduardo Spohr Armageddon Kitap Özeti

“Armageddon” 2016 yılında Pegasus yayınevi tarafından çıkarılan 704 sayfalık bir kitap. “Armageddon” kitabının yazarı Eduardo Spohr. “Armageddon” kitabını Türkçeye çeviren ise Atilla Dirim. Eduardo Spohr “Armageddon” kitabında Ablon’un farklı coğrafyalara yayılan binlerce yıllık yolculuğunu anlatıyor. Fantastik edebiyatseverler için muhteşem bir kitap.

Eduardo Spohr yazdığı “Armageddon” kitabından küçük bir bölüm

…Adil ve dürüst general başmelekler tarafından düzenlenen katliama katılmak istememişti ancak kendisi nekahet dönemindeyken emrinde bulunan lejyonun komutası en büyük düşmanına, mide bulandırıcı Yıkım Meleği Apollyon’a verilmişti. Bu zalim katil, Abloriun askerleriyle Haled’i basmış ve koca bir halkı yok etmişti. Bu operasyona “Kan Yağmuru” adı verilmişti; bu isimle lejyonun trajik sonuna atıfta bulunuluyordu.

Ablon öfkeden çıldırmış olmasına rağmen kendisine hâkim olmuş ve birliklerinin komutasını tekrar ele almak için acele etmemişti. An­cak Yıkım Meleği’yle olan düşmanlığının haricinde başka bir olay daha gerçekleşmişti ve bu da meleklerin politikasının değişmesine neden olmuştu. Bu konuda Ablon’un yapacağı bir şey yoktu.

Beşinci Gök’te bulunan Göksel Saray’da beş başmelek, Mikaü’in dün­yaya bir felaket gönderme önerisini tartışmıştı. İlk Doğan’ın vereceği karar kısa bir süre sonra ilan edilecekti ve bunun için on generalin toplanması gerekiyordu. Baal Berit’in komutasında on büyük Kerubî generali bulunuyordu, Ablon ve Apollyon da bunların arasındaydı.

Sabah Yıldızı Lucifer katliama karşı olduğunu belirtmişti. Bu nedenle üç gökyüzü sakini insanlığın yozlaşmış olup olmadığını gösterecek de­lilleri toplamakla görevlendirilmiş ve Haled’e gönderilmişti. Dünyada namuslu, dürüst bir insanın olduğu tespit edildiği takdirde o kişiye dokunulmayacaktı.

Bu görev için farklı kastlardan üç melek seçilmişti. Bunlardan biri, fiziksel acı yoluyla ruhun arındırılması gerektiğini savunan Şasmalî kastından Balam’dı. İkinci elçi ise Ofanî kastından Nathanael’di. Ofanîler ölümlüleri seven, onları kurtuluş yolunda koruyup kollayan, ışıktan yapılmış bilge varlıklardı. Üçüncüsü ise Adil Baturiel adında, Kerubî kastından bir yüzbaşıydı. Görevi sadece hakemlik yapmaktı.

Görev esnasında Balam karşılaştığı bütün ölümlüleri çeşitli yöntem­lerle baştan çıkarmak ve hırslarını ortaya çıkarmak için elinden geleni yapıyordu. Nathanael onun entrikalarına engel olmaya çalışıyordu ama Şasmalî çok kurnazdı ve az kalsın düşüncelerinin doğruluğunu ortaya koyan bir raporla gökyüzüne geri dönecekti ancak bir kişi vardı ki onun…

Eduardo Spohr kelame aldığı “Armageddon” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir