Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Kültürdeki Çocuk Oyunlarımız Nelerdir

Destanların Gerçekliği Doğru mudur

Ana Sayfa / Sorularınız / Ekonomik Bağımsızlık Olmadan Siyasi Bağımsızlık Olmaz Sözünü Açıklayınız
Ödev Soruları

Ekonomik Bağımsızlık Olmadan Siyasi Bağımsızlık Olmaz Sözünü Açıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Ekonomik Bağımsızlık Olmadan Siyasi Bağımsızlık Olmaz Sözünü Açıklayınız

Ne kadar çabalarsanız çabalayın eğer ekonomik olarak bağımsız değilseniz ister istemez siyasi olarak da bağımsız değilsiniz demektir. Çünkü bir millet eğer dışarıya bağımlı haldeyse o millet hiçbir şekilde bağımsızdır diyemeyiz. Örnek verecek olursak bugün alacağımız elektronik ürünlerde eğer dışarıya bağımlı olursak, o zaman da dışarıya olan borcumuz da fazla olacaktır. Bu da bizim dışarıdaki ülkelerin bize ne isterlerse yapmalarına ve bize her türlü şeyi yaptırmalarına yol açacaktır. O yüzden öncelikle ekonomik olarak bağımsızlığı sağlayacak kalkınma ve gelişmeyi göstermek mecburiyetindeyiz.

Bir ülke güçlü kalmak istiyorsa hem ekonomik hem de siyasi anlamda bağımsız olmalıdır. Biri olmadan diğerinin hiç bir önemi yoktur.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir