Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir?

Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir? ‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir?

Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir?

Cevap:

  • Çocukların evdeki prizlerle oynaması çok sık rastlanan bir durumdur. Parmaklarını bu prizlere sokup elektrik akımına yakalanmaları onlar için tehlikeli olacağından evlerde kapaklı prizlerin kullanılması bu riski azaltacaktır.
  • Su, elektrik akımını kolaylıkla iletir ve bu da hepimiz için hayati tehlike arz eder. Bu nedenle, herhangi bir elektrikli cihaza ya da alete ıslak eller asla dokunulmamalıdır.
  • Elektrikli cihazları tamir ederken plastik eldiven ve çizme kullanılmalıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, elektrik akımı toprağa ulaşmak için her zaman en kolay yolu seçer. Akıma kapılmamak için elektriğin vücudumuzda izleyeceği yolu kesmek gerekir. Plastik yalıtkan bir madde olduğu için akımın toprağa iletilmesini engelleyecektir.

4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!