Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Emir Dedenin Malzgirt Zaferiyle İlgili Duygu ve Düşüncelerini Yorumlayan Bir Yazı Yazınız
Ödev Soruları

Emir Dedenin Malzgirt Zaferiyle İlgili Duygu ve Düşüncelerini Yorumlayan Bir Yazı Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Kendinizi, Emir dede ile konuşan Alparslan’ın yerine koya­rak aşağıdaki günlük sayfasına, Emir dedenin Malazgirt Zaferi’yle ilgili duy­gu ve düşüncelerini yorumlayan bir yazı yazınız?

Emir Dede şanlı Türk ordusunun bin yıl önce kazanmış olduğu bir büyük zaferi düşünerek uzaklara mutlulukla daldı. Şu sözleri söylediğini hatırladı. Küçük torunu merak içerisinde dedesine neden uzaklara daldığını sordu. Emir Dede Malazgirti ve Alparaslan’ın arslanlarını düşünüyordu. Ve başladı torununa anlatmaya Malazgirti. O günkü savaş anını sanki yeniden yaşıyordu. Bizans ordularını nasıl yendiğimizi nasıl şanlı bir millete mensup olduğumuzu anlattı torununa. Torunu hayretlerle dedesini dinliyordu. Torunu hayranlıkla baktı dedesine. Dedesi o anları sanki yeniden yaşıyordu. Emir Dede bu ülkenin nasıl kurulduğunu Anadolu’nun nasıl yeniden yurt edinildiğini o büyük kahramanla aynı ismi taşıyan torunu Alparslan’a coşku ve heyecan içinde anlatıyordu.

Faydalı Bilgi: Kitap okuma bizlere birçok yarar sağlar. Hiç gitmediğimiz ülkeleri tanıtır, hiç bilmediğimiz hayal dünyalarına seyahat etmemizi kolaylaştırır. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kitap okuma herkesin hayatında yer alan bir etkinliktir. “Kitap okumanın faydaları”ndan biri de kişisel gelişime yaptığı katkıdır. İnsanlar kitaplar sayesinde hayallerine kavuşur, kitaplar sayesinde duygularının karşılığını bulurlar. Hatta hayat karşısındaki sorgulamalarını bile yine kitap sayesinde yaparlar. Bundan ötürü herkes kitap okuma sevdalısı olmalıdır. Kitap okumayan nesillerin yaşadığı bir ülkenin yıkılmaya ve geri kalmaya mahkûm olacağını hepimiz tarihteki örneklerinden dolayı bilmekteyiz. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” başlığı altında yer alan yazılarda da belirttiğimiz gibi herkesi bu alana yönlendirmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. çok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir