Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Emrah Serbes Müptezeller Kitap Özeti

Emrah Serbes Müptezeller Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Emrah Serbes Müptezeller Kitap Özeti

“Müptezeller” 2016 yılında İletişim Yayıncılık’tan çıkan 163 sayfalık bir kitap. “Müptezeller” kitabı Türk edebiyatının genç yazarlarından olan Emrah Serbes tarafından kaleme alınmış. Emrah Serbes “Müptezeller” kitabında uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanını yazmış. Emrah Serbes “Müptezeller”kitabında kenarların nefesini, hayata katlanamayan, kendine gömülen çocukları bağırarak bize anlatıyor.

Emrah Serbes’in yazdığı “Müptezeller” kitabından küçük bir bölüm

İkinci birayı açtım. Amcam arıyordu. Telefona bakmadım. Gayri ihtiyari cebimi yokladım beş kuruş kalmadığını bildi­ğim halde. Çünkü insan sarhoşken sürekli mucize bekler. Ben de otobüs bileti parasını cebimde bulsam şaşırmayacaktım. Yerimden kalktım, bulvarın tenhalığında denize doğru t yürüdüm, Kaleiçi’ne saptım. Dar ve karanlık arnavutkaldırımı sokaklardan tıkır tıkır geçip otoparka vardım.

Otoparkın kenarındaki kulübeye bağlı Cango kokumu alıp çıktı yine. Yukarıdaki demir konteynıra ulaşmam lazım­dı. O konteynıra çıkan merdivenin ikinci basamağına kadar uzanıyordu Cango’nun zinciri. Bu sefer daha uzun bırakmış­larsa bilemiyordum tabii. Durduğu yerden bana bakıp hırlı­yordu. “İsmail İsmail,” diye seslendim, cevap yoktu. Bir iki küçük taş attım konteynıra, İsmail’in uykusu derindi, Can huysuzlandı, havladı pes perdeden. Merdivenin girişi­ni kapatmasından korkuyordum, yerimden kıpırdamadım, Üçe kadar sayıp birden fırladım merdivene. Cango da fırladı, ondan önce tırmandım. Soluk soluğa kapıyı yumruklamaya başladım. Cango zincirini koparırcasına merdiven basamaklarını çıkmaya, üstüme saldırmaya çalışıyordu. Sonunda İsmail uyandı, kapıyı açtı, çapaklı ve uykulu gözlerini ovuşturup bana baktı, “Sen miydin?” dedi.

Boynunu aşağı eğip “Cango!” diye bağırdı kızgın. Aşa­

ğı indi sakin adımlarla, Cango’yu tekmeledi iki sefer. Can­go ağlak sesler çıkardı hıçkınr gibi, kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırdı, kulübesine gitti.

İsmail sallama çay yapıp koydu önümüze. Müşterinin bi­ri kura pasta getirmiş, onun da paketini açtı. Otoparktaki son model arabalara baktım. Kapının arkasındaki çivide san bir yağmurluk asılıydı, kenarda uzun botlar duruyordu. İs­mail otoparkta geceleri bekçilik yapıyor, gündüzleri de ara­ba yıkıyordu.

“Hayırdır kardeş,” dedi, “sabah sabah…”…

Emrah Serbes kaleme aldığı “Müptezeller” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir