Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Enerji Kaynaklarını Verimi ve Ekonomik Kullanmanın Faydaları Nelerdir
Ödev Soruları

Enerji Kaynaklarını Verimi ve Ekonomik Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar


Enerji Kaynaklarını Verimi ve Ekonomik Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Enerji Kaynaklarını Verimi ve Ekonomik Kullanmanın Faydaları Nelerdir Başlıklı Yazı

Sular tükendiğinde, güneş bize küstüğünde, rüzgarlar yerini sadece soğuk ve dondurucu buzlara bıraktığında insanoğlu acaba nasıl enerji üretecek. Bugün evlerimizde israf ettiğimiz her elektrik kullanımı, her damla su aslında çocuklarımızın geleceğinden çalınmış demektir. O yüzden gerekmedikçe su harcamamalı, elektriği oldukça tasarruflu kullanmalı, hatta yediğimiz yemeklerden tutun da giydiğimiz elbiselere kadar her şeyi dikkatli ve tasarruflu kullanmalıyız.

Eğer böyle yaparsak hem ülkemizin kalkınmasına yardımcı oluruz, hem de ileride ülkemizin karşılaşacağı bir çok sorundan da kurtulmuş oluruz. Eğer enerji bakımından sıkıntıya düşersek bir çok açıdan başka ülkelere bağımlı hale geliriz. Bu da bizlerin bağımsızlığını kaybetmesi anlamına gelecektir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir