Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Epey Kitap Özeti Murat Çelik

Edebiyat severler Murat Çelik tarafından yazılan Epey kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Murat Çelik Epey Kitap Özeti

Epey” 2021 yılında Everest Yayınlarından çıkan 120 sayfalık bir kitap. “Epey” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Murat Çelik tarafından kaleme alınmış. “Epey Özeti”ne birlikte bakalım.

Epey Arka Kapak Yazısı

Epey, geçmişin çukurundan aileye ve “ben”e dair ayrıntıların çıkarıldığı, anlamın seyrini aksatmayan parçalarla örülmüş, sinematografik bir öyküler toplamı. Murat Çelik, zamanı, kitaba adını veren tek sözcükle, gürültü etmeden incitiyor. Hafızanın yaralarını sarmak için sakin karşılaşmalar kurguluyor ve uyanmadıkça bitmeyen rüyalara davet ediyor bizi.

Tamamlanmaya hevessiz, uyumsuz, pürüzlü ve mağrur! Epey, fısıltılarla tuz buz olacak bir yapboz.

Parçalardan birini mutlaka kaybedeceksiniz ve asıl hikâye o zaman başlayacak…

Gövdemi saldım, sonsuz bir salıncak oluverdi ip. Sallana sallana çıktım yanlarına. Boğazıma sarıldılar hemen. Beni beklemişler bunca yıl. Bunca yıldır nerelerdeymişim. Kollarımdan tuttular, çekiştire çekiştire dar ve karanlık bir koridorun sonuna götürdüler. Pencerenin altındaki küvete oturduk. Giysilerimi çıkardılar.

Ağzıma tatlı bir elma tıkadılar oysa ben ekşi isterdim; bir şey diyemedim. Suyla ovdular her yerimi. Her yerim kan kan oluverdi bir anda. Korktular. Korkudan yüzlerinin şekilleri değişti. Kaçtılar. Bağırdım arkalarından: Siz öldürdünüz beni, siz.

Murat Çelik tarafından kaleme alınan Epey tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
2
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!