Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Eris Yapmıştır Kitap Özeti Süleyman Ürek

Edebiyat severler Süleyman Ürek tarafından yazılan Eris Yapmıştır kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Süleyman Ürek Eris Yapmıştır Kitap Özeti

Eris Yapmıştır” 2022 yılında Baraka Kitaptan çıkan 248 sayfalık bir kitap. “Eris Yapmıştır” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Süleyman Ürek tarafından kaleme alınmış. “Eris Yapmıştır Özeti”ne birlikte bakalım.

Eris Yapmıştır Arka Kapak Yazısı

‘Eris Yapmıştır’, uzun zamandır kurgulayıp yazmayı planladığım ilk kitabım olup yaşanmışlıkların mitolojik hikâyelerle harmanlanması sonucu ortaya çıkmış bir eserdir.

‘Olympos’ta yapılacak Tanrı Peleus ile Tanrıça Thetis’in düğününe bütün tanrılar ve tanrıçalar davet edilmesine rağmen Tanrıça Eris davet edilmez. Davet edilmeyen fitne fesat Tanrıçası Eris, düğünü karıştırmaya karar verir. Altın iplerle örülmüş bir sepetin içerisine konmuş parlak ve kıpkırmızı bir elmanın yanına ‘En güzeline’ yazılı bir not iliştirir ve bir elçi ile düğüne gönderir. Düğünün baş konuklarından Tanrıça Hera, Tanrıça Athena ve Tanrıça Afrodit sepet içindeki notun ve sepetin kendileri için geldiğini iddia eder, birbirleriyle rekabete girişirler. İşin içinden çıkamayan tanrıçalar, baş Tanrı Zeus’dan yardım istemeye karar verip yanına Olympos’a giderler. Huzuruna çıkan tanrıçalar karşısında zor durumda kalan Zeus, bu karmaşık durumun çözülebilmesi için tanrıçaları bir ölümlüye gönderir.

İşte o dönemde sepete bu akıllıca notu bırakan Eris, bugün başka notlarla hala aramızda dolaşmaya devam etmektedir.

Yazarken keyif aldığım, sizlerin de okurken kendinizden bir parça bulabileceğiniz bu kitap, yazmanın ve okumanın hazzının yanı sıra Tanrıça Eris gibilerin çevremizde hep var olduklarını bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır…

Süleyman Ürek tarafından kaleme alınan Eris Yapmıştır tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!