Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Hayata Rağmen Edebiyat Kitap Özeti Ali Lidar İthaki

Ferda Kitap Özeti Ebru Cündübeyoğlu

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Erkeklerin İç Sesi Kitap Özeti Çağrı Taner

Erkeklerin İç Sesi Kitap Özeti Çağrı Taner

Erkeklerin İç Sesi Kitap Özeti Çağrı TanerEdebiyat severler Çağrı Taner‘in yazmış olduğu Erkeklerin İç Sesi kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Çağrı Taner Erkeklerin İç Sesi Kitap Özeti

Erkeklerin İç Sesi” 2019 yılında Hayykitaptan çıkan 136 sayfalık bir kitap. “Erkeklerin İç Sesi” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Çağrı Taner tarafından kaleme alınmış. “Erkeklerin İç Sesi Özeti”ne baktığımızda ise bilinen ama adlandırılamayan, hissedilen ama dile dökülemeyen, yanımızda olan ama yüzleşilemeyen ne varsa, hayatımıza, sustuklarımıza, anlatamadıklarımıza dair içten, duru bir seslenişinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Sevgi saygıyı beraberinde getirmez ama saygı sevgiyi doğurur der eskiler. Nasıl yani demeyin. Hayatınıza al­dığınız herkese saygınız olmalı. Aranız mükemmel bile olsa herkesin sınırlan, değerleri, çizgileri vardır. Onları aştığınız an saygı sınırını aşmış olursunuz aslında. Sevdiğiniz kızla senelerdir birlikte olsanız bile o sizin kavga esnasında söylediğiniz küfürlü bir cümleyi unut­mayabilir. Uzun süre kırgın kalabilir. Belki kötü niyetle söylememişsinizdir, belki demek istediğiniz farklı bir şeydir o an öyle ifade etmişsinizdir. Ama o kız bunu unutmaz çünkü saygı taşlan o lafla beraber yıkılmaya başlamıştır. İlişkiniz büyük ve zor badireleri atlatsa bile çirkin bir sözü atlatamayabilir. Onun değerlerini ezdi­ğinizde, çizgiyi aştığınızda sizi çok sevse bile ilişkiniz eskisi gibi olmaz.

Saygı biterse her şey biter.

************

Keşke herkes ilk tanıdığımız hali gibi kalsa.

Biriyle tanışıyoruz, ilk günler her şey çok iyi, her şey mükemmel gidiyor. Bir anda araya bir soğukluk giri­yor. Gerçi ben ona soğukluk değil “Araya başka yılanlar girdi” diyorum da, neyse. İnsanların duygularıyla oy­namak bu kadar basit olmamalı ya. Madem bir şeyler olmayacaktı, neden olacağı varmış gibi davrandınız? Bu riyakarlıktan ne zaman vazgeçeceksiniz? “Daha iyi” kav­ramı eşyalarda olmalı, insanlarda değil. Her şeyin daha iyisi çıktığında, eskiyle değiştirin eyvallah, ama insan değiştirmek bu kadar basit olmamalı. Tüm anılar karşı­nıza daha iyi biri çıktı diye bir anda silinip atılmamalı.

îlk önce kendinize şu soruyu sorun; ben bu insanla yıllarca beraber olabilir miyim? Eğer cevabınız evet ise anlık hevesler için o insanı kaybetmeyin. İnanın yıllar­ca beraber olabileceğiniz bir kız bir daha karşınıza çık­mayabilir. Dış görünüş olarak beğeneceğiniz onlarca, yüzlerce kız tanıyacaksınız. Ama aile kuracağınız biri karşınıza bir bilemedin iki kere çıkacak. O insanı ve o şansı anlık hevesleriniz için kaybederseniz ileride çok pişman olursunuz, benden size kardeş tavsiyesi.

Çağrı Taner’ in kaleme aldığı Erkeklerin İç Sesi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!