Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Ethem Emin Nemutlu Dua Kader Değiştirir Kitap Özeti

Ethem Emin Nemutlu Dua Kader Değiştirir Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Ethem Emin Nemutlu Dua Kader Değiştirir Kitap Özeti

“Dua Kader Değiştirir ” 2018 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 166 sayfalık bir kitap. “Dua Kader Değiştirir ” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler kalemlerinden olan Ethem Emin Nemutlu tarafından kaleme alınmış. “Dua Kader Değiştirir Kitap Özeti“ne baktığımızda ise duanın ve Allah’a şükrederek yaşamanın hayatımızı nasıl olumlu yönde anlatıldığını görüyoruz.

Dua Kader Değiştirir kitabından küçük bir bölüm

düşündüğümden daha fazla para almıştım. Oradaki şef benden çok memnun kalmıştı ve “Her gün gel.” demişti. Eve gittiğim­de saat 11’di ve bitik bir hâldeydim. Ertesi gün geç girişliydim ama sabah müdür yardımcısından hediyeleri alıp spotçuya gö­türecektim, erken kalkmam gerekiyordu. Annemle biraz sohbet ettim; iyi olduğunu, bugün komşuyla görüştüğünü söyledi ve bana faturaları sordu. Evde hâlâ su ve doğal gaz yoktu ve elekt­rik kesilmesine üç dört gün kalmıştı. “Yarın çözeceğim anne, merak etme. Benim yatmam gerek, çok yoruldum.” diyerek odama geçtim. Yatağa geçtiğimde, size demiştim ya, ya ağrıdan uyuyamam ya da pamuk gibi uyurum diye… İlk başta ağrıdan uyuyamazken, bayılarak uyuyakalmışım. Sabah telefon sesi ile kalktım. Müdür yardımcısı gelmişti bile evin oraya, aşağıda beni bekliyordu. Hemen giyinip hızla çıktım, annemi görme­dim bile. Hemen müdür yardımcısı ile görüştüm, hediyeleri kaça satmam gerektiğini falan konuştuk. Güzel bir pay kala­cak gibi duruyordu bana. O durumda ne kalırsa kalsın güzeldi zaten, az çok demeden her işi yapabilirdim. Satmam gereken yerleri, nasıl ulaşacağımı falan her şeyi öğrendim kısacası.

Ta­şımama yardım etmek için beni oraya bırakabileceğini söyledi. “Ben beklerim, sen gider satar gelirsin, sonra bırakırım.” de­mişti çünkü evlerimiz birbirine yakındı. Yola koyulduk. Sohbet koyuydu. İyi birisi olduğunu düşündüğüm biriydi o da. Bir­birimize sıkıntılarımızı anlatmaya başladık. Onun da ailesi ile sıkıntıları vardı, benim de. Ben anlattığımda çok üzülmüştü. Aramızda yaş farkı olmasına rağmen birbirimize iki dost gibi davranmaya başlamıştık. Bana bir abi, bir arkadaş gibi yaklaş­mıştı, ben de o yaklaşıma kardeşlikle cevap vermiştim. O sıralar en çok ihtiyacım olan şeydi zaten bir abi profiliydi…

Ethem Emin Nemutlu’ nun kaleme aldığı Dua Kader Değiştirir tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir