Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Etüt Merkezine Gitmeli miyim

“Etüt Merkezine Gitmeli miyim” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Etüt Merkezine Gitmeli miyim

Eğitim ve öğretim hayatımız boyunca sürekli bir sınav telaşı içerisinde olsak da belli başlı sınavlar her zaman daha önemlidir. Liseye geçiş sınavı, üniversiteye geçiş sınavı veya KPSS gibi atanma sınavlar… Her 4-5 yılda bir girdiğimiz bu önemli sınavlara hazırlık süreci de en az sınav kadar sancılı geçer. Yetiştirebilecek miyim endişesi, öğrenemiyorum düşüncesi, ya başarısız olursam korkusu… Üzerimize ciddi anlamda büyük bir psikolojik baskı uygular ve biz bundan kaçmak için her yolu denemeye başlarız.

Bu dönemlerde kafamızı en çok kurcalayan “Etüt merkezine gitmeli miyim?” sorusudur. Etüt merkezleri, dershaneler ve özel dersler… Eksiklerimizi gidermek için harika olsalar da maddi anlamdan bizi oldukça sıkıntıya sokan etüt merkezlerine gerçekten gitmeli miyiz?

Bizim Yerimize Plan Oluştururlar

Etüt merkezleri, bizim yerimize çalışma planı oluşturan ve buna uyup uymadığımızı düzenli takip eden yerlerdir. Eğer kendi kendinize plan oluşturmakta zorlanıyor iseniz, etüt merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Birebir Ders

Gelişen teknoloji ile günümüzde birçok ders ve içeriğe internet üzerinden ulaşabilir olduk. Bu da beraberinde “Etüt merkezleri gerekli mi?” sorusunu getirdi. İnternet üzerinden eğitim görmek hem daha ulaşılabilir, hem de maddi anlamda üzerinize bir şey yüklemiyor. Eğer, video aracılığı ile anlamakta zorlanmıyor, doğru ders içeriklerini kolaylıkla bulabiliyorsanız internetten eğitim görmeyi tercih edebilirsiniz. Yok ben hocama direkt soru sormalıyım, birçok farklı yolla sonuca ulaşmayı öğrenmeliyim diyorsanız, etüt merkezi iyi bir tercihtir.

Motivasyon

Bazı insanlar kalabalıktan ve rakibini görmekten güç alırlar, bazıları ise yalnızken motivasyon kazanırlar. Eğer kalabalık ortamlarda ders görmek sizin için problem değilse etüt merkezlerinde, birçok farklı insanla aynı anda ders görebilirsiniz. Motivasyonunuzu yalnızlıktan sağlıyorsanız kendi planlarınızı yaparak evde, zaman zaman da kütüphanede çalışabilirsiniz.

Etüt Merkezine Gitmeli miyim ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!