Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Evrendeki yasalar ya da evrenin yasaları denildiğinde aklınıza neler gelmektedir

Biyolojik yasaların insanlara ne gibi yararları vardır?

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Evrende, “Yer Çekimi Yasası” olmasaydı nasıl bir durum oluşurdu?
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Evrende, “Yer Çekimi Yasası” olmasaydı nasıl bir durum oluşurdu?

Sponsorlu Bağlantılar


Evrende, “Yer Çekimi Yasası” olmasaydı nasıl bir durum oluşurdu? Fen bilimleri dersinde edindiğiniz bilgilerden de yararlanarak arkadaşlarınızla tartışınız 

Cevap: Yer çekimi olmasaydı insanlık neredeyse yok olurdu. Hiçbir şey dengede duramayacağından tarım, beslenme ulaşım vs gibi hayati önem taşıyan alanlar yok olurdu. Yine sular şimdiki şekliyle değil de daha farklı olabilirdi bu da karaların azalmasına ve de insanların yaşayacakları toprak parçalarının olmamasına neden olurdu.

Ekstra bilgi:

Evrendeki yasalardan biri olan biyolojik yasalar, Allah’ın (c.c.) canlılar için koyduğu mükemmel dengenin bir sonucudur.

Yüce Allah (c.c.), her varlığı yaşamını sürdürebilmesi için gerekli özelliklerle donatmıştır. Her can­lının yapısı, büyümesi, üremesi, gelişmesi, çevresi, kalıtımı, beslenmesi ve korunması farklıdır. Yüce Allah (c.c.); insanın evrendeki düzen ve yasaları anlayabilmesi için ona duyu organları, akıl ve düşünme yeteneği vermiştir. O, evrendeki diğer canlıları da farklı özelliklerde yaratmıştır. Örneğin; kuşların uça­bilmek için kanatları, balıkların suda yaşayabilmek için solungaçları vardır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir