Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Evrendeki varlıklar belli bir ölçüye göre değil de gelişigüzel yaratılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı?
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Evrendeki varlıklar belli bir ölçüye göre değil de gelişigüzel yaratılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı?

Sponsorlu Bağlantılar


Evrendeki varlıklar belli bir ölçüye göre değil de gelişigüzel yaratılsaydı nasıl bir durum ortaya çıkardı? Hiç düşündünüz mü

Cevap: Evrende bir düzen vardır. Bu düzen sayesinde bütün canlılar hayatlarını devam ettirirler. Bu düzen olmasaydı dünyada kaos olurdu. Her şey birbirine girer yaşam yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalırdı. Bu anlamda dünyadaki varlıkların gelişigüzel değil de belli bir ölçüye göre yaratılması tesadüf değildir.

Ekstra bilgi:

İnsan akıl ve irade sahibi bir varlık olarak yaratılmıştır. O, kendi yaratılışı, dünya hayat, varlıklar ve evren hakkında düşünür, çeşitli sorular sorar. Doğayı gözlemlediğinde, dünyada yaşam için uygun, dengeli ve ölçülü bir ortam olduğunu görür. Çünkü Allah (c.c.), evrende bulunan her şeyi bir ölçüye göre yaratmıştır. Bu nedenle evrendeki varlıklar kendi içinde dengeli ve uyumlu bir bütün oluş­turmaktadır. İşte evren ve evrendeki her şeyin Yüce Allah’ın (c.c.) belirlediği kurallar içerisinde varlığını devam ettirmesi, onlar için belirlenmiş bir kader olduğunu göstermektedir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir