Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Eylül Kitap Özeti Serkan Özel

Edebiyat severler Serkan Özel‘in yazmış olduğu Eylül kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Serkan Özel Eylül Kitap Özeti

Eylül” 2019 yılında Trend Yayınevinden çıkan 248 sayfalık bir kitap. “Eylül” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Serkan Özel tarafından kaleme alınmış. “Eylül Özeti”ne baktığımızda ise intikam ve hırsın, iyinin ve kötünün, siyah ve beyazın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Güneş dünyaya geleli yarım saat kadar olmasına rağ­men Kudret Ali çoktan uyanmıştı. Altına serdiği gazete parçalarının gürültüsü yüzünden pek de uyku girmemişti zaten gözüne. Ayaz desen, o da hiç eksik etmemiş ken­disini gece boyu. Terk edilmiş binanın olduğu sokaktan kurtulup daha işlek bir caddeye atmış kendisini. Daha kamını bile doyurmadan kapı kapı gezip iş aramaya baş­ladı. Önce bir hayır cevabı, sonra bir hayır cevabı daha işitti kulakları. Ama sonra biri “Evet!” dedi ona.

“Evet, “cevabını veren kişi Asaf Ulu adında bir adam. Saçına aklar düşeli yıllar geçmiş, yaşı ellileri çoktan devirmişti. Yüzündeki kırışıklıklar, yaşından çok ya­şanmışlıkların ona verdiği tecrübeleri temsil ediyordu. Asaf Ulu’nun kendi halinde bir oto tamirhanesi var. O tamirhaneyi her gün üstündeki iş tulumunun daha çok kirlenmesi umuduyla açıyordu. Her gün elleri daha çok yağ içinde kalsın istemekteydi çünkü onun için ne kadar kin o kadar ekmek demekti.

Bir tamirci ustasına göre çok kibar olması dikkat çe­ker başta. Onun da hikâyesi bir kırışıklık daha eklemiştir aslında Asaf Ulu’nun suratına. Oto tamirhanesini açma­dan çok önce ünlü bir iş adamının makam şoförlüğünü yapmaktaydı. Fakat o ünlü iş adamının sağ kolu tarafın­dan iftiraş a uğramış ve ünlü iş adamının da inanmasıy­la işten koyulmuştur. Sonradan sonraya kovulmakla da kalmayıp hiçbir yerde iş bulamaz hale getirilmiştir. Bir tek bu tamirhaneye müdahale etmemiştir zengin iş ada­mı. Onun da sebebi oldukça açıktır. Tamirhaneyi küçüm­semiş.

Serkan Özel’ in kaleme aldığı Eylül tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close