Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Cengiz Aytmatovun Toprak Ana Kitabı Hakkında Bilgi

Temizliğe Dikkat Edilmediğinde Ortaya Çıkan Hastalıklar Nelerdir

Ana Sayfa / Sorularınız / Fatih Sultan Mehmet’in Liderlik Özelliğini Anlatan Bir Yazı
Ödev Soruları

Fatih Sultan Mehmet’in Liderlik Özelliğini Anlatan Bir Yazı

Sponsorlu Bağlantılar


Fatih Sultan Mehmet’in Liderlik Özelliğini Anlatan Bir Yazı

Fatih Sultan Mehmet Hayatı, Liderlik Özellikleri, Karakteri, Başarıları, Hükümdarlığı

Fatih Sultan Mehmet II. Mehmet, Büyük Ftih olarak bilinir. Avrupalılar ona Grand Turco (Büyük Türk) Turcarum İmperator (Türk İmparatoru) demişlerdir. 1432 tarihinde doğmuş 1481 tarihinde yani 49 yaşında vefat etmiştir. Osmanlı imparatorluğunun 7. padişahıdır.  Osmanlı İmparatorluğuna 32 yıl boyunca hükümdarlık yapmıştır.

Fatih Sultan Mehmet’in Liderlik özelliklerine baktığımızda çok küçük yaşta padişah olduğunu, Osmanlı devletin mükemmele yakın bir şekilde yönettiğini, devrinde pekçok toprak fethettiğini görüyoruz. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethederek Bizans İmparatorluğuna son vermiş yeni bir devrin başlamasını sağlamıştır. İstanbul’u fethetmesiyle birlikte Eski Çağ kapanmış Yeni Çağ başlamıştır. Çağ Açan Hükümdar olarak anılmıştır ve bu unvana da sahiptir. Hz. Muhammed’in hadisindeki bir olaya sebep olan ve hadiste geçen olayın gerçekleşmesini sağlamıştır. Türk ve İslam dünyası açısında önemli bir lider olana Fatih Sultan Mehmet 1481 yılında Anadolu’ya çıkmış olduğu bir seferde hastalanarak bu hayata veda etmiştir.

NOT: Evvel Cevap sitesi olarak siz değerli öğrencilerimizin soruların en iyi şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz. Sorular kategorisinde yorum bölümünden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde sorularınız cevaplandırılacaktır. Sorular cevaplandırılırken cevapların olabildiği kadar net ve açık olmasına özen gösterilecektir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya layık olmak adına sitemizdeki çalışmalara devam ediyoruz. Evvel Cevap kurulduğu ilk günden itibaren pek çok kategoride yayın hazırladı. Şu anki bulunduğunuz kategoride ise binlerce soru – cevap var. Bu kategorideki yayınlar kısaca sorucevap şeklinde hazırlandı. Soru ve cevaplarınız için aynı zamanda evvel cevap forum sitesini açtık. Evvel Cevap Forum ise sadece soru cevap şeklinde olacak basit fakat bir o kadar da faydalı bir site olacak.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

8 Yorumlar

  1. çok güzel ödevime çok yardımcı oldu sağolun.

  2. çok iyi bir program

  3. Çok güzel

  4. fccvcgv g sawe

  5. Teşekkür ederim işime çok yaradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir