Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Fedakarlık Konusundaki Düşüncelerinizi Anlatan Bir Deneme
Ödev Soruları

Fedakarlık Konusundaki Düşüncelerinizi Anlatan Bir Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Fedakarlık Konusundaki Düşüncelerinizi Anlatan Bir Deneme

Etrafınızda umursamaz insanlarla, suya sabuna dokunmak istemeyen, herhangi bir iş yapmaktan korkan insanlara çokça rastlamışsınızdır. Bu insanlarla çokça vakit geçirmek istemezsiniz. Çünkü o an halihazırda ne kadar çok iş varsa hepsi size kalacaktır. Her işte kendinizi çok ama çok yalnız hissedecek ve tek kalacaksınız.

Bir de özverili, fedeakâr insanlar vardır ki bu insanların her daim yanınızda olmasını istersiniz. Bu insanlar sizi o kadar rahatlatırlar ki… Çünkü yalnız olamadığınızı hissedersiniz. Her zaman size yardımcı olurlar. Hiçbir işte yalnız kalmaz  her işin üstesinden gelebilirsiniz.

Biz eğer fedakar, özverili olursak etrafımızdaki insanların da bizim için özverili davrandığını, fedakarlıklar yaptığını göreceksiniz.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir