Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Ferda Üster 1 Hayat 2 İnsan Kitap Özeti

Ferda Üster 1 Hayat 2 İnsan Kitap Özeti

“1 Hayat 2 İnsan” Alfa Yayıncılıktan 2016 yılında çıkan 330 sayfalık bir kitap. 1 Hayat 2 İnsan kitabının yazarı Ferda Üster. Ferda Üster gerçek bir yaşam öyküsünü bize anlatıyor bu kitabında. İmkansızı imkanlı kılan bir aşk hikayesi. Kendisinin yaşadığı, ama şaşkınlıkla izlediği bir filmi anlatıyor Bir İnsan İki Hayat’ta kitabında. Türkiye ve Fransa arasında gidip gelen, gözyaşı ve mutlulukla bezenmiş gerçek bir film… Galatasaray Lisesi mezunu, çılgın bir adamın Ethem’in hayatı nasıl güzelliklerle ve çılgınlıklarla doldurduğunu hayatı nasıl renklendirdiğini görüyoruz bu kitapta.

Ferda Üster 1 Hayat 2 İnsan kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Ferda Üster Bir Hayat İki İnsan Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

“Aloo, Mustafa nasılsın?”

“İyiyim abi…”

“Mustafa, bizim küçük biliyorsun okulu bitirdi, şimdi de çalışmak istiyor. Ne yapabilirsin bir bakar mısın?”

“Hemen abi, merak etme…”

“Tamam” diyor, “Mustafa ilgilenecek…”

Ertesi günü akşamüstü telefon çalıyor.

Babam, “Hay yaşa Mustafa, sağol!” diyor. Telefonu kapatınca da “Hadi hayırlısı, yarın bir iş görüşmesine gideceğiz” diyor.

Uçuyorum…

Çalışmayı çok istiyorum…

Cuma günü öğleden sonra dört buçukta babam­la görüşmeye gidiyoruz.

Şirket Alsancak’ta, çok merkezi bir yerde. İçeri gi­rince bizi kara kuru, saçları boyalı, bıyıklı, her halin­den orasının ondan sorulduğunu belli eden bir adam karşılıyor. Bu çok sevimli adamın sonradan oradaki resepsiyoncu, çaycı, ofisboy ve her şey, yani şirketin “joker”i olan “Fuat Bey” olduğunu öğreniyorum.

Görüşme saatinde içeri girdiğimizde, zarif, sarı­şın, uzun boylu bir hanım bizi kapıda karşılıyor ve aynı odanın içindeki diğer kapıdan genel müdürün yanına alıyor.

işte o günden bu yana, her zaman varlıklarını arkamda hissedeceğim, bana çalışma hayatım bo­yunca çok destek olan, bildiğim her şeyi, takım ru­hunu, çalışma disiplinini ve dostluğu öğreten bu iki güzel insan; takım liderimiz ve sağ koluyla tanışmış oluyorum…

*******************

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close