Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Şahangiller Aşkın Özgür Hali Kitap Özeti

Enver Aysever Yazmak Güzel Şey Be Kardeşim Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Fiona Valpy Aşkın Fransızcası Kitap Özeti

Fiona Valpy Aşkın Fransızcası Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Fiona Valpy Aşkın Fransızcası Kitap Özeti

“Aşkın Fransızcası” 2016 yılında Pegasus Yayınevinden çıkan 256 sayfalık bir kitap. “Aşkın Fransızcası” kitabının yazarı Fiona Valpy. “Aşkın Fransızcası” kitabını Türkçe’ye çeviren ise Aycan Ak. Fiona Valpy “Aşkın Fransızcası” kitabında Fransız usulü aşkları anlatıyor. Yazar alışılmış kalıplar ve söylemler dışına çıkarak Fransa’nın büyüleyici atmosferini de katarak etkileyici bir aşk hikayesini anlatıyor.

Fiona Valpy’in yazdığı “Aşkın Fransızcası” kitabından küçük bir bölüm

…nergislerin açtığı avluda arabayı durdurmuştum. O mevsimde parlak renkli sardunyalar evde, kışın donmasınlar diye dizil­dikleri pencere kenarlarındaydı.

Arabanın motorunu durdurduğumda ne kadar yoruldu­ğumu fark etmiştim. Yorucu olan tek şey araba kullanmak değildi, yolun doğru tarafında gitmeyi aklımda tutmak, şarap çiftlikleri arasında yolumu bulmaya çalışmak ve durmadan Fransızca konuşmak da oldukça zordu. Wainright’ta çalışmaya başladıktan sonra okulda öğrendiğim Fransızcayla hiçbir ilgisi olmayan iş Fransızcasını öğrenmem gerektiğini fark etmiş ve hızlandırılmış akşam kurslarına katılmıştım. Şarap yapımının detayları konusunda oldukça iyiydim ama normal, gündelik konuşmada hâlâ zorlanıyordum. Oldukça akıcı bir şekilde gevezelik ederken bilmediğim bir söz kalıbı birden önümde beliren dilbilimsel bir duvara dönüşüyordu ve ben de telaşla el kol hareketlerine başvuruyor ya da cep sözlüğümün say­falarını karıştırıyordum. Bu yüzden iş seyahatim bittiğinde İngilizce konuşulan bölgeye gelmek inanılmaz rahatlatıcıydı.

Arabadan indiğim sırada mutfak kapısı açılmış ve Liz kollarını iki yana açarak beni karşılamaya çıkmıştı. “Gina, tatlım! İyi bir yemeğe ve adamakıllı bir uykuya ihtiyacın var gibi. Neyse ki doğru yere geldin!” Teyzeme sımsıkı sarıldı­ğımda birdenbire ne kadar zayıf ve kırılgan olduğunu fark edip şaşırmıştım. Şimdi geriye dönüp baktığımda anlıyorum, bir şeyler değişmişti. Her zaman zayıf olmuştu ki aceleci ve hareketli kişiliğine uygundu bu hali. Ama onu neredeyse bir yılın ardından gördüğümde parlak, keskin bakışları ve kırpıl­mış beyaz saçlarıyla hiç olmadığı kadar kırılgan bulmuştum, deyim yerindeyse kuş kadar kalmıştı.

Fiona Valpy’in kaleme aldığı “Aşkın Fransızcası” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir