Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Geçtiğimiz Dönemde Kendinizi Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizle Ders Motivasyonu Kişisel İletişim Arkadaşlık İlişkileri ve Psikolojik Gelişim Bağlamında Tartışınız
Ödev Soruları

Geçtiğimiz Dönemde Kendinizi Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizle Ders Motivasyonu Kişisel İletişim Arkadaşlık İlişkileri ve Psikolojik Gelişim Bağlamında Tartışınız

Sponsorlu Bağlantılar


Geçtiğimiz Dönemde Kendinizi Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizle Ders Motivasyonu Kişisel İletişim Arkadaşlık İlişkileri ve Psikolojik Gelişim Bağlamında Tartışınız

Bir öğrenci olarak benim için ilk dönem istediklerimi yaptığım bir dönem olarak geçti. İlk dönemin sonuna geldik ve geriye dönüp baktığımda kendim için ve çevremdeki insanlar için çok güzel şeyler yaptığımı görüyorum.

Öncelikle ders motivasyonum oldukça iyiydi. Hemen her gün ders çalıştım ve derslerimi ihmal etmedim. Öğretmenimin vermiş olduğu bütün ödevleri yaptım.

Kişisel iletişim açısından da benim için iyi bir dönem geçti. Okuldaki arkadaşlarımla ilişkilerimi geliştirdim. Okulumda yeni arkadaşlıklar edindim. Bu yeni arkadaşlar benim hayatıma güzel şeyler kattı.

Psikolojik gelişim anlamında da güzel bir dönem olarak geçti benim için. Yaşadığım iyi ve kötü olaylar benim psikolojik gelişimimi olumlu yönde etkiledi.

İlk dönem iyi güzel günleriyle böyle geçti. İkinci dönem daha çok ders çalışıp daha çok başarılı olmak için elimden gelen bütün her şeyi yapacağım.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir