Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Konulu Kompozisyon

Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Konulu Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Konulu Kompozisyon

Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Kompozisyon

Gençlerin Gözüyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Konulu Kompozisyon Yarışması

Yıllar önce okuduğum bir kitapta bir ulus ne kadar birlik içindeyse onu bölmek isteyenler o kadar hayal kırıklığına uğrar diye bir bölüm vardı. Bugünlere geldiğimizde o sözün anlamını şimdi daha iyi anlıyorum.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylar bana bir genç olarak bir çok şeyi yeniden sorgulattı. Öncelikle ne kadar çok düşmanımız varmış onu öğretti. Bunun yanında düşman sayımız kadar ne kadar da çok kahramanımız olduğunu gösterdi. Ne mutlu ki o kahramanlara onlar şimdi cennetin bir köşesinde insanımızın ise kalbinde yaşıyorlar. Bizler bir oldukça bizler diri oldukça bu memleket yıkılmayacak kötü ve hain emeller besleyenler her zaman için yenilmeye mahkum olacaklardır.

Türkiye her zaman gençlerine emanet edilen değerleriyle yaşayacak büyük bir ülkedir. Biz gençler demokrasiyi önemsemiş ve benimsemiş demokrasiyi yaşatacak en önemli gücüz. Bütün gençlere düşen en büyük görev de bu güçle her zaman vatan savunmasına göğsümüzü siper etmek olmalıdır. Umarım bu ülke bir daha 15 Temmuz gecesi yaşananları yaşamaz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir