Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Gitmek Susmak Yaz Sönmek Çok Gülmek Geçen Uzun Bir Hikaye Örneği
Ödev Soruları

Gitmek Susmak Yaz Sönmek Çok Gülmek Geçen Uzun Bir Hikaye Örneği

Sponsorlu Bağlantılar


Gitmek Susmak Yaz Sönmek Çok Gülmek Geçen Uzun Bir Hikaye Örneği

Sustum ve bakmadım arkama. Oysa içimde biriktirdiklerim dağları aşacak tufanlar kadardı. O güldü ve gitti. Aslında bütün hayatımın özeti buydu. Gitti ve giderken bana yalnızca ardından bakmak kaldı. Ellerim üşüyor, oysa dışarıda sarı saçlarıyla turistler güneşleniyor sere serpe. Onu düşünmek içime karlar yağdırıyor. Yeryüzüne düşmüş bir buzul kütlesi gelip kalbimin ortasına oturuyor. Ben susuyorum. Yaz mevsimi de geçecek ama benim için hiç bir önemi yok. Yazlar kışa kışlar da yaza dönse de bende mevsim hep aynı. O da sensizlik mevsimi.

Ne yapsam sönmüyor ayrılık acısı, içime karalar çöküyor. Gittiği yollara düşüyor gözüm ve bir yanda kendimle dertleşiyorum. Teselli ediyorum ruhumu. Biliyorum ki bir daha huzur bulmayacak. Çünkü yaz geldi, o gitti.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir