Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Deneme / Göğe Komşu Topraklar Artvin Konulu Deneme

Göğe Komşu Topraklar Artvin Konulu Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Göğe Komşu Topraklar Artvin Konulu Deneme

Göğe Komşu Topraklar Artvin Konulu Deneme Yarışması

Bir şehir düşleyin. Bir yanında bembeyaz karlı dağlarının muhteşem manzarası, bir yanıyla yemyeşil ovalarının, yamaçlarının güzelliği bir yanıyla da çılgın bir denizin Karadeniz’in kuşattığı bir şehir düşleyin. Adına geçmişte Livane desinler biz onu bugün Artvin bilelim. Bir şehir düşleyin ki insanıyla doğasıyla, ezgisiyle yemekleriyle yaşayan bir kültür olsun Artvin.

Artvin bir şehir olmaktan ziyade bir sığınılacak liman, yurttur halkı için. Yoktur başka derman yoktur başka ilaç bu topraklardan gayrı Artvinli için. Göğe Komşu Topraklar Artvin Konulu DenemeKemençe sesini duyup da nasıl neşelenirse tulum öyle ayağa kalkar Artvin. Horonun bir ucunu yaşlılar bir ucunu çocuklar tutar. Çünkü Artvin’de nesiller yaşça farklı olsalar da gönüller birdir. Saygıyla yoğrulur bu yörenin çocukları sevgi ile beslenir insanı. Hoşgörü, misafirperverlik bir özellik değil de sanki doğuştan gelmiş gibidir bu şehirde. Sözün özü merttir, diktir sevdalısına Artvin. Aşığı aşık dostu dost yareni yarendir.

Bir şehir düşleyin, bu şehir sizin şehriniz olsun. Ve göğe komşu topraklarıyla gidecek son yer yaşayacak son eviniz olsun.

Göğe komşu şehrim Artvin, sen her daim kalbimdesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir