Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Sarsıntı Kitap Özeti Arda Erel

Hayata Rağmen Edebiyat Kitap Özeti Ali Lidar İthaki

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Gör Beni İki Devrin Hikayesi Kitap Özeti Akilah Azra Kohen

Gör Beni İki Devrin Hikayesi Kitap Özeti Akilah Azra Kohen

Gör Beni İki Devrin Hikayesi Kitap Özeti Akilah Azra KohenAkilah Azra Kohen’ın bu müthiş romanına mutlaka bakmalısınız. 

Akilah Azra Kohen Gör Beni İki Devrin Hikayesi Kitap Özeti

Gör Beni İki Devrin Hikayesi” 2019 yılında Everest Yayınlarından çıkan 592 sayfalık bir kitap. “Gör Beni İki Devrin Hikayesi” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Akilah Azra Kohen tarafından kaleme alınmış. “Gör Beni İki Devrin Hikayesi Özeti”ne baktığımızda ise iki devrin aşk hikayesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…bağlı olduğunu hayat ona öğretmişti. Sustu ve diğerlerinin de öğrenmesini bekledi. Bilgi herkese yayılmadan bilmenin yarattığı basınç öylesine büyüktü bunu ancak gerçekten bilenler anlayabi­lirdi, hayat işte o zaman cehennemdi. Bilmeyenlerin arasında bilen olmak en büyük lanetti. Dinlemeyenlerin arasında duyan olmak ise felaketti. Çok gençti İlmiye, kutsanmışlığı lanet, seçilmişliği felaket sanacak kadar gençti.

“Milat kelimesi, Vilad kelimesinden türemiştir. Doğum vakti demektir. Milat, sıfır yılı olarak İsa’nın doğumu ile başlar ve başlangıç anlamına gelir. İnsanlık İsa doğmadan binlerce yıl öncesinde var olmuş olsa da İsa’nın doğumundan önceki yaşanmışlıklara milattan önce deriz,” derken Fred, çocuklardan biri itiraz etti: “İşte burada kafam karışıyor, niye İsa’nın doğum gününü her şeyin başlangıcı olarak seçelim ki? Miladımız niye Hazreti İsa’nın doğumu ile başlasın ki!”

Fred’in gülümsemesinin ışığına yakışır şekilde sesi de coşku­luydu, nedense aniden mudu olmuştu: “Çok doğru sorular bunlar! Dünyadaki sistem aslında çok basit arkadaşlar, teknolojiyi gelişti­renler, yaşam için gelişmiş sistemler kurabilenler, insanlığın nasıl şekilleneceğine de karar verirler. Ya lokomotif olursun ya da vagon! Lokomotifsen nereye gidileceğine ve nasıl gidileceğine sen karar verirsin, insanlığın hikâyesinin kiminle ne zaman başladığım sen seçersin, vagonsan bilileri karar verir ve sen sadece peşlerinden gidersin. Bugün kullandığınız her şeyi onlar geliştirdi ve sizler o yüzden onların açtığı yolda onların sizi sürüklediği yere gitmek zorunda kalıyorsunuz. Takipçisiniz, keşifçi değil. Keşifçi olup kendi yolunuzu açmanın, vagon olmamanın tek bir yolu var!”

Sınıftakilerin gözlerinin içine baktı tek tek… “Nedir?” diye sorarken ışıklı gülümsemesi gitmiş, yerine savaşa hazırlanan-bir ciddiyet gelmişti…

Akilah Azra Kohen’ ın kaleme aldığı Gör Beni İki Devrin Hikayesi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!