Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Gülsen Kılıçaslan Şurina Kitap Özeti
Gülsen Kılıçaslan Şurina

Gülsen Kılıçaslan Şurina Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Gülsen Kılıçaslan Şurina Kitap Özeti

“Şurina” 2016 yılında Nemesis Kitap’tan çıkan 432 sayfalık bir roman. “Şurina”kitabının yazarı Türk edebiyatının gelecek vaaden kadın yazarlarından olan Gülsen Kılıçaslan. Gülsen Kılıçaslan “Şurina” kitabını yazarın wattpad’den takip edenler “Aşk Problemi Şurina” başlığıyla bölüm bölüm okudular. Nemesis Kitap ise wattpad’de çok sıkı takipçileri olan Gülsen Kılıçaslan’ın romanını kitap haline getirdi. Gülsen Kılıçaslan “Şurina” kitabında birlikte olamayan, birbirlerini çok sevseler de birbirine kavuşamayan Sina ve Deniz’in imkansız aşkını anlatıyor.

Gülsen Kılıçaslan yazmış olduğu “Şurina” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Şurina kitabından küçük bir bölüm

********************

“Bir de utanmadan dediğine bak ya! El âlemin sarhoş, ayyaş kızını, karı diye koluna takacak!”

“ANNE!”

“Ne anne ne? Yalan mı?” *

Ben cevap vermeden Duru konuştu. “Yalan! Anne, Sina öyle bir kız değil. Kafası yerinde olan abimmiş. Kız­cağız sarhoşmuş zaten,” dedi.

“Duru kızım sen hiç sarhoş oldun mu?”

Duru başını olumsuz anlamda salladı.

“Hiç içki içtin mi?”

“Hayır anne ama-”

“Ne aması kızım? Sen şimdi bu kızla kendini bir tuta­biliyor musun? Sen tanımadığın bir adama gel beni odana götür der misin?”

Duru endişeyle bana bakıyordu. Sina’yı gerçekten ta­nıdığı için her koşulda onun tarafını tutacağından emin­dim ama annemin söylediklerine verecek cevabı yoktu. Duru tam bir Yeşilaycıydı. İçkiyle, sigarayla asla işi ol­mamıştı ve olmazdı da. Gideceği tek parti ise bir siyasi parti olurdu. Kulüplerden ya da barlardan haz etmez, eğ­lence sektörünü millî israf olarak görürdü. Onun idealist düşüncesine göre böyle yerlerde harcanan parayla eğitim ve sağlık hizmetleri iyileştirilebilirdi ki her kelimesiyle haklıydı aslında.

“Anne, dinle beni, ondan sonra yargıla,” dedim. Annem öfke ve hayal kırıklığıyla bana döndü. “Ne an­latacaksın? Bu kız sana odana gidelim dedi mi, dedi. E daha ne anlatacaksın? Hemen bu gece atıyoruz nişanı!” “Ne!”

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. ay kalbime inicek ne demek atalım nişanı hemen kitabı almam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir