Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Bize Güzel Bir Son Lazım Kitap Özeti Gökçe Dölek

Gergedan Kitap Özeti Mine Söğüt

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Gülümseyebilmek Kitap Özeti İbrahim Çoban

Gülümseyebilmek Kitap Özeti İbrahim ÇobanEdebiyat severler İbrahim Çoban‘ın yazmış olduğu Gülümseyebilmek kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

İbrahim Çoban Gülümseyebilmek Kitap Özeti

Gülümseyebilmek” 2019 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 176 sayfalık bir kitap. “Gülümseyebilmek” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan İbrahim Çoban tarafından kaleme alınmış. “Gülümseyebilmek Özeti”ne baktığımızda ise hayatımızda yaşadığımız bütün olumsuzluklara rağmen nasıl ve neden pes etmememiz gerektiğinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Seveceksen kaybetmekten korkarak değil, kazanmayı ümit ederek seveceksin. Çünkü bir şeyleri kazanmak için bazı şeyleri de kaybetmek gerekir. Hiç kazanmadığın şey­lerden, hep kaybedecekmiş gibi korkma. Unutma ki iyiler kaybedilen, kötüler kaybedendir. “Gitmek zorundayım.” masallarına da sakın inanma. Çünkü bu bir bahanedir ve se­ven bahane bulan değil, çare arayandır. İşte sırf bu yüzden korkma! Sen iyisin. En güzel bahane sensin. En güzel çare de sensin. En güzel sen seversin. Ey yüzden boş ver.

Sevmeyenler utansın!

Sen utanma! Yolunda gitmeyen şeyleri düşünüp de yolu­na girecek şeylerden olma!

Bazen her şeyin, yolunda gittiğini düşünmesen de aslın­da her şey yolundadır. Her şey yanlış yolda gider ancak sen doğru yoldaşındır. Bu yüzden; bu hayatta kaybettiğin za­manlarda sakın ütülme.

Kazanmak için kaybedersin.

Kaybetmeden kazananlar, asıl kaybedenlerdir. Ve kaybe­derek kazananlar, kazananların ta kendisidir. İnsanların sana söylediklerine aldırmadan buna göre yaşa hayatı. Kazanaca­ğın günü bekle. Şu an ağlıyor musun? Takma kafana, boş ver. Ağla… Son gülen iyi güler, son gülen olmak için ağla. Sen de güleceksin! Hem de ağlatanlardan daha güzel ve daha fazla…

İbrahim Çoban’ ın kaleme aldığı Gülümseyebilmek tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!