Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Günlük Çalışma Rutini Nasıl Olmalıdır?

“Günlük Çalışma Rutini Nasıl Olmalıdır? ” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Günlük Çalışma Rutini Nasıl Olmalıdır?

Günlük Çalışma Rutini Nasıl Olmalıdır? Sorusu öğrenciler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Günlük rutinde planlı olmak, plan yapmak her öğrencinin sıkıntı yaşadığı bir konudur. Bu sıkıntı verici sonuca varana kadar öğrenci çok yanlış düşünceleri bir araya getirir ve hiçbir plan ona yarar sağlamaz.

İyi Bir Plan

Nedenler ile çalışmaya karar verdikten sonra geriye ne yapılacağı kalır. Bu yazımızda uzun bir formül vermeden genel bir çerçeve çizeceğiz.

Öncelikle “Günde 3 saat çalışıp 10 dakika dinleniyorum” demekte bir plandır. Ancak böyle bir plan, hangi derse çalışacağınız, hangi konuları ne zamana kadar yetiştireceğiniz gibi bazı soruları gündeme getirir. Bu nedenle ne kadar çok çalıştığımız kadar ne yaptığımız da önemlidir. Bu zamanlarda yapılan bir plan sizi büyük tehlikelerden de koruyacaktır. Sınava hazırlanan çoğu öğrenci plansız çalışsa da uzun süre çalışsa da hep aynı dersleri alır. Bunlar genellikle sevdikleri veya yapabilecekleri derslerdir. Sorduklarında ya da öğreniyorlarken onları ciddi anlamda rahatlatsa da aslında bu öğrenmek için yeterli değil.

Günlük Çalışma Saatlerini Belirle 

Günlük çalışma rutini nasıl olmalıdır sorusunun cevapları arasında günlük çalışma saatlerinin verimli olacak şekilde belirlenmesi de gelmektedir. Gün içinde günlük aktivite ve aktivitelerin yanı sıra sağlıklı öğrenme için ayrılan zamanı da belirlemelisiniz. Okul, ders çalışma, seyahat, yemek ve diğer aktiviteler bittikten sonra geriye kalan zaman öğrenme zamanıdır. Bu da öğrencinin hazinesidir, gelişigüzel harcanmamalıdır. Bu süre belirlendikten sonra, derslere ne kadar zaman harcandığı, problem çözmeye ne kadar zaman harcandığı ve tekrara ne kadar zaman ayrıldığı sorulur. Bu kişiden kişiye ve konudan konuya değişir. Eğer ciddi bir bilgi (disiplin) eksikliğiniz olduğunu düşünüyorsanız, o zaman ilk göreviniz disiplinin yorumlanması olmalıdır.

Her gün 100 problem çözme hedefi koyuldu diye, bir tema olmadan problem çözmek gerçekçi bir tavır olamaz. Bilginizin eksik olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla problem çözmeye çalışmalısınız. İkisi arasındaki denge değişse de değişmeyecek tek şey tekrarınız olmalıdır. Öğrenmenin gerçekleşme yolu tekrardan geçer.

Günlük Çalışma Rutini Nasıl Olmalıdır?  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!