Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Günlük yaşantıda kullanılan dinî ifadelerden bildiklerinizi sıralayınız.

Günlük yaşantıda kullanılan dinî ifadelerden bildiklerinizi sıralayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Sorular Taslak

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru: Günlük yaşantıda kullanılan dinî ifadelerden bildiklerinizi sıralayınız.

 • Cevap: Günlük hayatımızda dini inançlarımız doğrultusunda Allah ile ilgili bazı güven veren ve insanı emin kılan ifadeler kullanırız. Allah ile ilgili ifadeler, dua, temenni, arzu, sığınma gibi duygu ve düşüncelerle söylenmektedir. Böylece insanlar güvende olduklarını hissederler.Günlük hayatımızda Allah (C.C.) ile ilgili duyduğumuz ifadeler şu şekildedir:

  *Allah bağışlasın.

  *Allah razı olsun.

  *Allah korusun.

  *MaşaAllah.

  *İnşaAllah

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir