Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki şiiri okuyunuz. Hangi durumlarda besmele söylendiğini arkadaşlarınızla konuşunuz.

Aşağıdaki şiire göre hangi durumlarda Allah’a (c.c.) şükür ifadesinin kullanıldığını bularak arkadaşlarınızla paylaşınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Günlük yaşantımızda selâmlaşırken hangi ifadeleri kullanırız?

Günlük yaşantımızda selâmlaşırken hangi ifadeleri kullanırız?

Sponsorlu Bağlantılar


Günlük yaşantımızda selâmlaşırken hangi ifadeleri kullanırız?

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru:Günlük yaşantımızda selâmlaşırken hangi ifadeleri kullanırız?

  • Cevap:Günlük hayatımızda insan olmanın gereği olarak birçok insanla iletişim halindeyiz. Çarşıda, pazarda birçok yerde tanıdığımız insanlarla karşılaşır ve onlara selam veririz. Selam ifadeleri şunlardır;
    Müslümanların selamı “Selamün aleyküm’dür. Ayrıca şu ifadeleri de kullanırız; Hayırlı günler, hayırlı akşamlar, günaydın, hayırı çalışmalar, merhaba vs.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir