Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Güvenlik Soruşturması Bu Hafta Tamamlanacak!

Atama bekleyen öğretmenlerimiz güvenlik soruşturmasının bitmesini beklemekte.

Güvenlik Soruşturması Bu Hafta Tamamlanacak!

Güvenlik soruşturması daha önceki yıllarda olmayan fakat ülkemizin yaşamış olduğu acı ve kötü günlerden sonra Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde olan bir soruşturma. Güvenlik soruşturmasını geçemeyen veya bu soruşturmaya takılan öğretmen adaylarının atamaları yapılmamakta ve bekletilmektedir. Herhangi bir şekilde uzaktan veya yakından dahi olsa terör örgütüne bağlılığı-yakınlığı tespit edilen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalışamamakta. Güvenlik soruşturmasından önce devletimiz ülkemize hainlik eden insanları sistemden tamamen çıkardı. Güvenlik soruşturmasıyla birlikte atamalar daha sağlıklı bir şekilde yapılmakta.

Güvenlik soruşturması denince de akla ilk gelen isim Hamza Aydoğdu oluyor. En önemli açıklamaları Personel’den sorumlu Genel Müdürümüz yapmakta.

Hamza Aydoğdu’dan Önemli Açıklama

Personel Genel Müdürümüz Hamza Aydoğdu bu hafta sonuna kadar öğretmenlerle ilgili güvenlik soruşturmasının biteceğini açıkladı. Bu açıklama atama bekleyen pek çok öğretmeni ise heyecanlandırdı. Pek çok sınavı geçen öğretmenlerimizin önündeki son engel olan güvenlik soruşturmasını da geçmesiyle birlikte 2. dönemin başında okullarındaki görevlerine başlamaları bekleniyor. Biz de atama bekleyen öğretmenlerimizin hayallerinin gerçekleşmesini can-ı gönülden istiyoruz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!